کد خبر: 2078
تاریخ انتشار: 18/مهر/1397 - ساعت : ۱۶:۵۸

تامین اجتماعی شعبه دو رشت ١٥ درصد مستمری بگیران استان را تحت پوشش دارد

تامین اجتماعی شعبه دو رشت ١٥ درصد مستمری بگیران استان را تحت پوشش دارد

بیش از ١٨٠٠٠ مستمری بگیر تحت پوشش تامین اجتماعی دو رشت میباشند .

?به گزارش خط قرمز،منوچهر امیری شیراز ریاست تامین اجتماعی شعبه دورشت با بیان اینکه بیش از ٥٤٠٠٠ بیمه شده اصلی و افزون بر ١٨٠٠٠ مستمری بگیر تحت پوشش این واحد تابعه استان میباشند اظهار داشت : بیمه شدگان اجباری با ٣٣٣١٥ نفر ، مشاغل آزاد با ١١٣٥٩ نفر ، بیمه اختیاری با ٣٩٦٢ نفر و کارگران ساختمانی با ٣٥٣٧ نفر بزرگترین گروههای بیمه شدگان این شعبه را تشکیل میدهند .

ایشان با اشاره به وجود ٩٣٩ مقرری بگیر بیمه بیکاری افزود : در پنج ماهه نخست سالجاری ٥٢ میلیارد ریال مقرری به این تعداد مشمولین پرداخت گردیده است .

ریاست تامین اجتماعی دورشت همچنین خاطر نشان ساخت : ١٣٣٧٩ نفر بازنشسته ، ٨٠٦ ازکارافتاده و٣٩٦٢ بازمانده تحت پوشش این شعبه میباشند که ١٥ درصد جامعه مستمری بگیران استان را دربر میگیرند .

امیری شیراز دربخش دیگری از گزارش عملکرد شعبه دورشت درنیمه اول سالجاری اذعان داشت : دراین مدت بیش از ٤٣ میلیارد ریال تعهدات کوتاه مدت به بیمه شدگان و افزون بر ١٧٢٦ میلیارد ریال تعهدات بلند مدت به مستمری بگیران این شعبه پرداخت شده است .

ایشان با توجه به استقرار میزخدمت درسالجاری درطبقه همکف این شعبه ، این مهم را حرکتی ارزشمند جهت پاسخگویی مطلوبتر و افزایش رضایتمندی وکاهش زمان ماندگاری مراجعان در سطح واحدها برشمرده و افزود توسعه و گسترش خدمات غیرحضوری دراین راستا از دیگر برنامه های عملیاتی بوده است که ابلاغ الکترونیکی بیش از٨٠ درصد احکام کارفرمایی و دریافت ٨٧ درصد لیستهای حق بیمه بصورت اینترنتی نمونه هایی از آن میباشد .

شایان ذکر است کارفرمایان کارگاههای محدوده عمل این شعبه بیش از ٦١٥ میلیارد ریال به تامین اجتماعی بدهکار میباشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *