کد خبر: 11351
تاریخ انتشار: 16/بهمن/1397 - ساعت : ۱۷:۱۰

تامین اجتماعی شاخصی ارزنده در توسعه و تحقق عدالت اجتماعی در کشور

تامین اجتماعی شاخصی ارزنده در توسعه و تحقق عدالت اجتماعی در کشور

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان همزمان با دهه فجر در برنامه رادیویی چهل سال افتخار صدای مرکز گیلان شرکت نمود

به گزارش خط قرمز ، همزمان با ایام ا.. دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انفلاب اسلامی از سوی صدای مرکز گیلان از تامین اجتماعی استان بعنوان یکی از سازمانهای اثرگذار در جامعه و نقش آفرین در ارائه خدمت در برنامه رادیوئی (( چهل سال افتخار )) دعوت بعمل آمد .

جمیل حق پرست دراین برنامه زنده با اشاره به برخی آمارها اظهار داشت : پیش از انقلاب ٦٩٠٠٠ نفر بیمه شده اصلی در گیلان تحت پوشش بوده اند که این تعداد درحال حاضر با ٥٠٠ درصد رشد به ٤١٠ هزار نفر رسیده است .

ایشان همچنین شمار مستمری بگیران را ١٢٢٠٠٠ نفر برشمرده و از افزایش ٣٨ برابری آنها در چهل سال اخیر خبر داد و افزود : پیش از انقلاب تنها ٣٢٠٠ مستمری بگیر در سطح استان وجود داشته است .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان ، این سازمان را بزرگترین و گسترده ترین مجموعه بیمه گر کشور دانست که بیش از یک میلیون و دویست هزار نفر از جمعیت استان را تحت پوشش خود داشته و از ویژگی های بارز آن گستره متنوع تعهدات و خدمات برای اقشار مختلف جامعه است .

حق پرست در بخش دیگری از سخنان خود ، توسعه خدمات غیرحضوری با هدف افزایش رضایتمندی و کاهش مراجعات غیر ضروری را یکی از دستاوردهای بزرگ در سالهای اخیر معرفی و اذعان داشت : اجرای قوانین مختلفی از قبیل مقرری بیمه بیکاری ، سخت و زیان آور ، موضوعات مرتبط با قانون حمایت از خانواده ، نوسازی صنایع و… ازدیگر مواردی است که در سالهای انقلاب محقق گردیده و بخش عمده ای از شهروندان ازآنها بهره مند گردیده اند .

بازتوزیع مجدد درآمدها جهت استقرار عدالت اجتماعی و حمایت ازجامعه کارگری و نیروهای مولد جامعه در جهت برقراری آرامش خاطر و امنیت روانی ازعمده ترین اهداف سازمانی تبیین شده توسط مدیرکل تامین اجتماعی گیلان بود .

ایشان افزایش شمار واحدهای تابعه ، ایجاد شعب اقماری در شهرها و بخشهای فاقد شعبه و راه اندازی کارگزاری های رسمی بمنظور افزایش ایستگاههای کاری در شهرهای بزرگ را از دیگر دستاوردهای سالهای انقلاب دانست .

این برنامه به مدت ٤٥ دقیقه بصورت زنده از صدای مرکز گیلان پخش گردید خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *