کد خبر: 2850
تاریخ انتشار: 25/مهر/1397 - ساعت : ۲۰:۱۰

بیمه سلامت 50 درصد جمعیت گیلان را تحت پوشش دارد

بیمه سلامت 50 درصد جمعیت گیلان را تحت پوشش دارد

 


مدیرکل بیمه سلامت گیلان گفت : درگیلان یک میلیون و 300 هزار نفر اعم از شهری و روستایی جزء جمعیت پوششی بیمه سلامت هستند که 50 درصد جمعیت گیلان را شامل می شود .


به گزارش خط قرمز ، دکترعلی اکبری به مناسبت هفته بیمه سلامت در نشست خبری با رسانه های جمعی گیلان به تشریح فعالیت های این نهاد پرداخت و گفت: از زمان تصویب قانون بیمه سلامت همگانی 24 سال گذشته است که به منظور بزرگداشت از این قانون سازمان بیمه سلامت از 27 تا 3 آبان را به عنوان هفته بیمه سلامت نامگذاری کرده است که در این هفته برنامه های متنوعه ای پیش بینی شده است که از طریق برپایی نمایشگاه تخصصی ، مصاحبه های مطبوعاتی و رادیو و تلویزیونی ، توزیع بروشهرهای اطلاع رسانی به بیمه شدگان آگاهی های لازم بیمه سلامت را ارائه میدهیم.

وی افزود : شرکت در مراسم غبارروبی مزار شهدا ، دیدار با استاندار و فرماندار، برگزاری همایش گرامیداشت هفته سلامت در سوم آبان ، سخنرانی مدیر کل در نماز جمعه ، نشست خبری با اصحاب رسانه ، تجلیل از فعالان حوزه بیمه سلامت و بیمه شده ، برگزاری نمایشگاه تخصصی بیمه سلامت ، پخش تیزر تبلیغاتی بیمه ، بازدید و عیادت از بیماران بستری در بیمارستان در سطح استان و… از جمله برنامه های هفته بیمه سلامت است .

50 درصد جمعیت گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

به گزارش خط قرمز،دکتراکبری تصریح کرد : بیمه سلامت در راستای بیمه سلامت ایران در راستای بیمه سلامت همگانی اجرا شد که تمام آحاد جامعه بویژه اقشار آسیب پذیر ، روسائیان ، مددجوان کمیته امداد و بهزیستی ، خانواده های معظم شهدا و طلاب تحت پوشش این بیمه قراردارند.

مدیر کل بیمه سلامت گیلان با بیان اینکه 40 میلیون نفر در سراسر ایران تحت پوشش بیمه سلامت هستند ، افزود : درگیلان یک میلیون و 300 هزار نفر اعم از شهری و روستایی جزء جمعیت پوششی بیمه سلامت هستند که 50 درصد جمعیت گیلان را شامل می شود .

دکتراکبری افزود : بیمه شدگان سلامت گیلان درطول سال 6 میلیون و 500  هزاربار به مراکز درمانی مراجعه داشتند که یک هزار و 871 مرکز طرف قرارداد با بیمه سلامت اعم از خصوصی و دولتی کلیه خدمات بیمه ای را به این تعداد ارائه دادند.

 

پرداخت 90 درصد هزینه خدمات بستری و 30 درصد هزینه خدمات سرپایی ازسوی بیمه سلامت

 

مدیرکل بیمه سلامت گیلان با اعلام اینکه تمام روستاییان گیلانی تحت پوشش بیمه سلامت قراردارند ، افزود :در کل استان گیلان 74 دفتر پیشخوان برای ارائه خدمات اعم از صدور،تمدید و تعویض دفترچه و دریافت اطلاعات لازم بیمه ای مستقر است که از این تعداد 20 پیشخوان در رشت قراردارد.

دکتراکبری با بیان اینکه همه داروخانه ها ، رایدیولوژها ،آزمایشگاهها ، بیمارستان های دولتی و خصوصی گیلان با بیمه سلامت طرف قرارداد هستند ، افزود :  بیمه سلامت همه خدمات درمانی را تحت پوشش دارد و 90 درصد هزینه خدمات بستری و 30 درصد هزینه خدمات سرپایی ازسوی بیمه سلامت پرداخت می شود .

وی افزود : دو هزار و 427 نفر از بیماران خاص اعم از هموفیلی ، تالاسمی ، دیالیزی ، پیوند کلیه و ام اس تحت پوشش بیمه سلامت هستند که کلیه هزینه های درمانی این تعداد پرداخت می شود و در 5 ماهه اول سال 97 برای درمان بیماران خاص بالغ بر 15 میلیارد تومان به موسسات طرف قرار داد پرداخت شده است که به ازاء هر بیمار خاص ماهیانه یک میلیون و 200 هزارتومان هزینه می شود .

دکتراحمدی از راه اندازی سامانه 1666 خبرداد و گفت : ازماه گذشته سامانه 1666 درکل کشوربه منظور حقوق شهروندی و مشتری مداری راه اندازی شد که بیمه سلامت به عنوان سازمان پاسخگو تبدیل شد که مردم به ما نظارت کنند و با تماس با سازمان اطلاعات مورد نیاز بیمه ای خود را دریافت نمایند .

 

به گزارش خط قرمز ، همایش گرامیداشت هفته سلامت سوم آبان ماه ساعت 9 صبح در سالن معاونت درمانی علوم پزشکی گیلان برگزارمی شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *