کد خبر: 2467
تاریخ انتشار: 22/مهر/1397 - ساعت : ۲۱:۲۳

بیمه زنان خانه دار فرصتی مطلوب برای ایجاد امنیت خاطره و آرامش بیشتر جامعه بانوان

بیمه زنان خانه دار فرصتی مطلوب برای ایجاد امنیت خاطره و آرامش بیشتر جامعه بانوان

دختران و زنان 18 تا 50 سال میتوانند با انعقاد قرارداد با تامین اجتماعی از تعهدات و خدمات بیمه ای برخودار گردند


به گزارش خط قرمز جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت : بیمه زنان خانه دار از آذرماه سال ٨٧ اجرایی گردیده است و استان گیلان با ٢١٠٠٠ بیمه شده در این گروه پیشتاز کشور میباشد .

ایشان با بیان اینکه فرهنگ بالای بیمه ای در استان مهمترین عامل ضریب نفوذ در این جامعه بوده است بیمه زنان خانه دار را فرصتی مناسب برای تحقق عدالت اجتماعی و برقراری امنیت خاطر و آرامش بیشتر برای آینده زنان کشور قلمداد نموده و اذعان داشت : تسهیل شرایط و گسترش دامنه سنی از طریق افزایش سن مشمولان از ٤٥ به ٥٠ سال و امکان برخورداری برای دختران مجرد بالای ١٨ سال از ویژگیهای مثبت این بیمه پردازی میباشد .

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان افزود : این بیمه در زیرگروه مشاغل آزاد و با سه نرخ با دامنه تعهدات متفاوت منعقد میگردد که به اختیار متقاضی قابلیت اجرا خواهدداشت .

حق پرست حداقل مبلغ بیمه برای این گروه با احتساب ماههای سی روزه را حدود ١٣٤ هزار تومان و حداکثر آنرا ٢٠٠ هزار تومان بدون درمان اعلام و اظهار داشت : متقاضیان واجد شرایط با انتخاب درمان و پرداخت سرانه مربوطه میتوانند از این تعهد سازمانی نیز بهره مند گردند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *