کد خبر: 64717
تاریخ انتشار: 9/اسفند/1402 - ساعت : ۲۲:۰۵
گروه : سیاسی

بیانیه پویش جوانان و دانشجویان رشت(جُدر) خیزش مطالبه گری

بیانیه پویش جوانان و دانشجویان رشت(جُدر) خیزش مطالبه گری

باسمه تعالی

بیانیه پویش جوانان و دانشجویان رشت(جُدر)
خیزش مطالبه گری

إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّىٰ یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم
خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند!
(سوره مبارکه الرعد آیه ۱۱)

از آنجایی که مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود و فرهنگ بهره برداری از این موهبت بصورت فراگیر تبیین نگردیده است و برخوردهای احساساتی، شورها و موجهای زود گذر و برخورد اسطوره ای با منتخب های دوره ای و قهر و آشتی ها در میزان مشارکت و نحوه انتخاب و در پی آن عقب نشینی و عدم مطالبه گری، تماماً از دل ناآگاهی بر میخیزد. در همین راستا ما جوانان و دانشجویان رشت (جُدَر) بر آن شدیم که در این مسیر به سهم خویش قدمی برداریم.

حال سوال اساسی اینست که چگونه میتوان این فرهنگ را ایجاد کرد؟
جوابی که ما در پی یافتن پاسخش بوده، هستیم و خواهیم بود و تک تک اقداماتمان در جهت تمرین مشارکت پویا و ایجاد جامعه ای مطالبه گر و همواره در صحنه می باشد.

ما جوانان و دانشجویان رشت هم پیمان شدیم که در انتخابات پیش رو به دنبال شناخت کاربردی از نامزدها باشیم و آنها را به دور از پیش داوری، جوزدگی، حاشیه سازی و تبلیغات احساسی رصد کرده و از نظر کارایی و کارنامه ی فنی و اجرایی و مدیریتی تحلیل نموده و شناختی اصولی و کافی از آنها بدست آوریم و با مخاطبینمان به اشتراک بگذاریم.
ما جوانان و دانشجویان رشت هم پیمان شدیم که در انتخابات پیش رو به دنبال معیارهایی برای انتخاب باشیم که خروجی آن از صندوق به پویایی، عزت، سربلندی و افتخار شهرمان منتج شود و این معیارهای انتخاب را با مخاطبینمان در میان بگذاریم.
ما جوانان و دانشجویان رشت هم پیمان شدیم که در انتخابات پیش رو با مشارکت فعال و مسئولانه، در حد توانمان فضایی بر مبنای منطق و خالی از احساسات و هیجان ایجاد نماییم و باز هم در حد توانمان این فضا را به مخاطبانمان انتقال دهیم.
ما جوانان و دانشجویان رشت هم پیمان شدیم که در انتخابات پیش رو، در پی شناخت کاربردی و در چهارچوب معیارهای اصولی و مشارکتی منطقی، دست به انتخاب زده و آن انتخاب را با مخاطبینمان به اشتراک بگذاریم و در پی آن رایی مسئولانه و موثر در صندوق بریزیم.
ما جوانان و دانشجویان رشت هم پیمان شدیم در انتخابات پیش رو تعهدنامه و میثاقنامه ای را با نامزدهای منتخبمان امضا کنیم تا بتوانیم در صورت انتخاب آنها در راستای تعهدات، برنامه ها و شعارهایشان از آنها مطالبه داشته باشیم و با رصد دائمی آنها، طی دوران نمایندگی، تحقق وعده های آنها را پیگیری نماییم و با مخاطبانمان در میان بگذاریم.

در انتها اعلام میداریم که ما تحت عنوان پویش جُدَر قصد داریم فارغ از هیاهو و هیجانات انتخاباتی و بدون قائل بودن به شخص، در جهت ایجاد فضای برنامه محور و خروج از فضاهای فرد محوری و ایجاد فرهنگ مشارکت مسئولانه و انتخاب آگاهانه و مطالبه گری هوشیارانه و عقلایی در این مسیر گام برداریم و تلاش میکنیم در ادامه مسیر جوانان و دانشجویانی که این پرچم را با جانفشانی، امروز به دست ما رسانده اند با بهره گیری از وحدت، برنامه، همکاری و مشارکت جمعی در راستای ایجاد این فضا و اجرایی کردن آن تا سرحد توانمان، بتوانیم در جهت تحقق نظامی مردم سالار  و در مسیر رسیدن به ایرانی سربلند، آباد و آزاد حرکت کنیم.

ما جوانان و دانشجویان رشت هم پیمان شدیم و این پیمان را تحت کمپین #خیزش_مطالبه_گری، به راه انداخته ایم و از همشهریانمان استمداد میخواهیم که در این راه دشوار، با ما همراه و همقدم شده و در به ثمر رسیدن این مهم ما را یاری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *