کد خبر: 23325
تاریخ انتشار: 15/مرداد/1398 - ساعت : ۱۴:۱۶

بیانیه دکتر احمد رمضانپور نرگسی بمناسبت روز خبرنگار

بیانیه دکتر احمد رمضانپور نرگسی بمناسبت روز خبرنگار

 متن این پیام به شرح زیرمیباشد؛

بسم الله الرحمن الرحیم

در حالی به استقبال ۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی و روز خبرنگار میرویم که در دنیای امروز رسالت خبری و صداقت در انعکاس اخبار از جایگاهی حائز اهمیت و خطیر برخوردار است. امروزه رسانه ها به عنوان یکی از مولفه های تاثیرگذار در قدرت نرم جوامع و کشورها برای پیشبرد اهداف و منافع ملی آنها، نقشی راهبردی را برعهده دارند.

ایجاد وحدت عمومی از طریق همراه سازی مردم در شکل گیری تحولات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و عبور از بحران هایی که مستلزم هم صدایی مردم و حاکمیت باشد امروز جزو حوزه عملکرد رسانه ها قلمداد می شود و رویکرد کیفی و دلسوزانه در این زمینه باعث رقم خوردن تحولاتی قابل توجه در مسیر پیش روی یک کشور خواهد شد.

در جامعه امروز و عصر دیجیتال خبرنگاران، بازی گردانان محوری جوامع علی الخصوص در فضای مجازی و دنیای تبادل خبر هستند و توانایی تبدیل هر نوع تهدیدی به بهترین فرصت ها را دارند به شکلی که در حال حاضر با وجود هجمه های فراوان استکبار جهانی و هزینه های گزاف ابرقدرت ها در این حوزه علیه انقلاب و ملت ایران منظومه رسانه ای کشور توانسته است با هوشمندی به مقابله اثربخش با آنان بپردازد.

در شرایط خطیر امروز که نظام سلطه و رژیم صهیونیستی جنگی همه جانبه را علیه ایران اسلامی آغاز کرده اند و هدف اصلی آنها دور ساختن نسل جوان از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و تزریق شبهه در اذهان عمومی نسبت به آینده روشن کشور است اصحاب رسانه با هوشمندی، بصیرت و در عین حال با هنرمندی و خلاقیت باید با تلاشی خستگی ناپذیر و فراخور شرایط موجود، در این جنگ نرم نیز همچون جنگ تحمیلی سیلی محکم به استکبار بزنند.

اینجانب با گرامیداشت سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی و تبریک روز خبرنگار به آحاد خبرنگاران و فعالان رسانه ای کشور و سپاس و قدردانی از تلاش های ماندگار و تاثیرگذار آنان در انعکاس صادقانه وقایع و رویدادها با تاکید بر لزوم توجه و حمایت از این قشر مظلوم و البته قهرمان از خداوند متعال سربلندی و موفقیت جامعه خبری ایران خاصه اصحاب فرهیخته رسانه استان گیلان و شهر رشت را مسئلت دارم.

 

احمد رمضانپور نرگسی
نماینده دوره پنجم و ششم مجلس و عضو شورای اسلامی شهر رشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *