کد خبر: 5941
تاریخ انتشار: 7/آذر/1397 - ساعت : ۱۵:۴۱

به منظور توسعه فعالیت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوین کارگاه آموزشی ارزش گذاری فناوری در منطقه آزاد انزلی برگزار شد

به منظور توسعه فعالیت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوین کارگاه آموزشی ارزش گذاری فناوری در منطقه آزاد انزلی برگزار شد

به گزارش خط قرمز ، کارگاه آموزشی ارزش گذاری فناوری با حضور جمعی از فعالان اقتصادی، فناوران، کارآفرینان و مدیران شرکت های دانش بنیان در راستای توسعه فعالیت های دانش بنیان و کسب و کار های نوین در منطقه، از سوی شورای حمایت از ایده های نوآور و کارآفرین این سازمان برگزار شد.

بنا بر این گزارش در این کارگاه آموزشی دکتر کریمیان اقبال عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و عضو هیات مدیره انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری کشور، ضمن بررسی مواردی چون رشد ایده و شرکت ها، قیمت گذاری ایده و واحد فناور، دارایی های مشهود و نامشهود و روش های متداول ارزشگذاری و بسیاری از موارد مرتبط؛ بهترین زمان جهت تصمیم گیری برای فروش یا افزایش سرمایه شرکت را بررسی و آن را برای شرکت کنندگان تشریح کرد.

شرکت کنندگان این نشست پژوهشگران، استارتاپ ها و کارآفرینان جوانی بودند که در سال های گذشته طرح های موفقی ارائه و رتبه های برتر علمی در سطح ملی و بین المللی را بدست آوردند و در این نشست پیرامون ساخت یک محصول، هزینه تمام شده برای تولید واحد و تولید انبوه، میزان ریسک برای ورود به بازار، ارزشگذاری شرکت یا واحد فناور، قدرت چانه زنی برای جذب سرمایه گذار یا فروش به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در بخش عملی کارگاه نیز تعداد ۳۳ نفر از استارتاپ ها، پژوهشگران و کارآفرینان در ۶ گروه کاری با بیان یک ایده یا دانش فنی، سرمایه مورد نیاز، ارزش محصول در مقایسه با محصول جایگزین، زمان بازگشت سرمایه، میزان درآمد و سود حاصله را تخمین زده و ارزش حدودی شرکت را تعیین نمودند.

لازم بذکر است تغییر در سیاست مالی و فنی اداره شرکت، و همچنین چگونگی نگاه به آینده با توجه به سیاست های افزایش سرمایه چه به صورت شخصی و چه به صورت جذب سرمایه گذار، از مهم ترین نکات برگزاری این کارگاه تخصصی بود.

در حال حاضر فعالیت شرکت های استارتاپ در سطح جهان افزایش یافته و فرصت شغلی مناسبی را برای جوانان بر پایه توانمندی های فردی ایجاد کرده و این در حالی است که با افزایش دانش استارتاپ ها در خصوص نحوه قیمت گذاری و نحوه تعامل با سرمایه گذار و تفاوت سرمایه گذار معمولی با سرمایه گذار ریسک پذیر، به ادامه فعالیت و موفقیت های استارتاپ ها کمک می کند.

به گزارش خط قرمز گفتنی است سازمان منطقه آزاد انزلی اقدامات و زیرساخت های متنوعی را برای حمایت و توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها انجام داده که می توان به مواردی همچون ایجاد مرکز شکوفایی شرکت های نوآور و دانش بنیان، آغاز عملیات اجرایی احداث مرکز نوآوری و رشد فناوری انرژی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور، برگزاری نمایشگاه های تخصصی فن بازار، استقرار شرکت های نو آور، دانش بنیان و تولیدی در شهرک های صنعتی منطقه و فعالیت مراکز علمی، آموزشی و دانشگاهی در سطح منطقه و ارائه مزایا و معافیت های قانونی همراه با ارائه تسهیلات و حمایت های گسترده و تشکیل شورای حمایت از ایده های نوآور و کارآفرین از سوی این سازمان اشاره کرد. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *