کد خبر: 3861
تاریخ انتشار: 7/آبان/1397 - ساعت : ۲۲:۰۶

به دنبال انتشار تصاویری از حضور حیوانات اهلی و بی آزار در یک مهد کودک در شهرستان فومن

به دنبال انتشار تصاویری از حضور حیوانات اهلی و بی آزار در یک مهد کودک در شهرستان فومن

به دنبال انتشار تصاویری از حضور حیوانات اهلی و بی آزار در یک مهد کودک در شهرستان فومن به اطلاع میرساند:
۱. مهد کودک مذکور به مناسبت روز دامپزشکی در مورخه ۱۴ مهرماه طی هماهنگی با یکی از موسسات دامپزشکی دارای مجوز صرفاً برای آشنایی با حیوانات و برای ساعاتی کوتاه در همان روز به داخل مهد کودک اقدام نموده است.
۲.اقدام مذکور با هدف آشنایی کودکان با موجودات زنده محیط پیرامون صورت گرفته و تعبیری که از آن در یکی از رسانه های محترم تحت عنوان بازی با حیوانات بکار گرفته شده، نه تنها نادرست است بلکه ممکن است موجب تشویش اذهان خانواده های عزیز گردیده و بنظر میرسد که در تعارض با اخلاق حرفه ای است.
۳. به وضوح متخصصین علوم روانشناختی و روانپزشکی بدو استثنا در کلیه متون علمی معتقد می باشند که ارتباط کودکان با محیط زنده پیرامون از جمله گیاهان و جانوران نه تنها به تکمیل فرآیند رشد روانشناختی و ادراکی و هیجانی و سلامت عاطفی کودکان کمک می کند بلکه زمینه های خشونت و پرخاشگری را در آنان کاهش می دهد و همچنین موجب سازگاری و توجه و اهمیت بیشتر آنان به محیط زیست می گردد.و همچنین کتب آموزشی مهدهای کودک نیز بر اساس همین متون علمی ، توجه به آموزش رفتار با حیوانات را در کودکان مورد تاکید قرار داده است.
۴ . مدیریت محترم مهد کودک اعلام میدارند که قبلا از والدین کودکان در خصوص لزوم آشنایی فرزندشان باحیوانات اهلی ، نظرخواهی نموده و والدین عزیز رضایت خود رابه موسس مهد کودک اعلام کرده اند.و همچنین از عدم وجود آلرژی و حساسیت در کودکان نسبت به حیوانات از والدین سوال شد و اطمینان خاطر حاصل گردیده بود .
۵. کلیه ضوابط و موازین بهداشتی و به ویژه واکسیناسیون کامل حیوان برای ورود به محیط مهد کودک رعایت شده است.
۶.مع الوصف ریاست محترم اداره بهزیستی شهرستان به محض اطلاع از موضوع طی بازدیدی که در همان روز از مهد کودک مذکور انجام داده اند مراتب را به مدیر و مسئول فنی مهد کودک متذکر گردیده است که می بایست در این خصوص ملاحظاتی را در نظر گرفته و منبعد در موارد مشابه قبلا نسبت به اخذ مجوز از اداره بهزیستی شهرستان مبادرت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *