کد خبر: 8254
تاریخ انتشار: 6/دی/1397 - ساعت : ۲۳:۳۶

بهارمست : رودخانه های زرجوب و گوهر رود از مهمترین معضلات شهر رشت است

بهارمست : رودخانه های زرجوب و گوهر رود از مهمترین معضلات شهر رشت است

جلسه کمیسیون مشترک عمران توسعه شهری و بهداشت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت در تاریخ پنجم دیماه نود و هفت با حضور روسای کمیسیون عمران و بهداشت، اعضا و مشاورین کمیسیونها، مهندس الماسی نماینده محترم معاون رئیس جمهور و سازمان برنامه و بودجه در امور ساماندهی رودخانه ها ، سرپرست و مدیران شهرداری، مدیر کل آب و فاضلاب شهری و مدیر عامل سازمان پسماند استان گیلان در عمارت میرزا خلیل رفیع رشت برگزار شد.
بع گزارش خط قرمز ، احمد رمضانپور نرگسی عضو شورای شهر رشت معضل رودخانه ها را امری بزرگ دانست و اظهار داشت که متاسفانه فرزندان گیلان در مناسب اجرایی دولت حضور کمرنگ دارند و ما باید از وجود دکتر نوبخت بیشتر بهره ببریم. در مورد حل مساله قطار هم از عملکرد مهندس الماسی بسیار بهره بردیم و امیدواریم از حضور ایشان در بحث رودخانه ها هم شهر رشت بهره وافری ببریم.
نماینده معاون رییس جمهور و سازمان برنامه و بودجه در امور ساماندهی رودخانه ها در این جلسه از گله دکتر نوبخت نسبت به اینکه در استان گیلان نسبت هزینه هایی که برای دو رودخانه اختصاص یافته راه را اشتباه رفته اند و معلوم نیست این هزینه ها در کجا خرج شده است، تصریح کرد که نباید این پول در سازمان تبلیغات یا سازمان زندان ها خرج می شد و اعتبار فقط برای رودخانه ها اختصاص یافته بود.
الماسی از شهرداری خواست تا نسبت به پاکسازی حاشیه رودخانه ها از زباله و نایلون اقدام کنند تا شاهد وضعیت زشتی در حاشیه رودخانه ها نباشیم.
سید محسن حسینی مدیر کل آب و فاضلاب شهری استان گیلان ضمن ارائه گزارشی از خدمات انجام شده توسط اداره متبوع خود توضیحاتی در مورد روند تصفیه خانه های شهر رشت ارائه داد و با اشاره به اینکه تصفیه خانه کوی امام رضا (ع) در دستور ساخت قرار دارد، ابراز امیدواری کرد با توجه به کارهای خوبی که انجام شده بتوانیم بار فاضلاب را از رودخانه ها کم کنیم و اجازه دهیم رودخانه ها نفس بکشند.
وی ضمن اعلام آمادگی برای همکاری بیشتر مشترک با شهرداری و کمیسیون های شورای شهر رشت ابراز امیدواری نمود که کارها در آینده بهتر به پیش برود.
علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت نیز اطهار داشت: با اشاره به اینکه بحث رودخانه های زرجوب و گوهر رود از مهمترین معضلات شهر رشت است اما تنها مبحث مشترکی میان شهرداری رشت و آب منطقه ای و … نیست و باید به شکل ملی به این معضل نگاه کرد و مباحث مربوط به آن را فراتر از سطح رشت و گیلان در نظر گرفت.
سرپرست شهرداری رشت با اذعان به اینکه اگر رودخانه در هرکجای دنیا از وسط شهر بگذرد سبب رونق اقتصادی منطقه می شود اما در رشت متاسفانه این رونق تبدیل به رکود شده و به علت آلودگی بیش از حد باعث ارزان شدن زمین های اطراف رودخانه شده است.
وی با تشبیه دو رودخانه شهر رشت به کانال های فاضلاب رو باز تصریح کرد که باید نگاه به طرح های بزرگ و کلی داشته باشیم تا دورنمای مشخصی از کاری که می خواهیم انجام دهیم، شکل گیرد و بعد جز به جز این پروژه ها را اجرایی کنیم.
پویا شهشهانی مدیرعامل سازمان پسماند استان گیلان نیز ضمن ارائه گزارشاتی از عملکرد سازمان به زمین هایی که در حاشیه تالاب عینک برای ساخت تصفیه خانه در نظر گرفته شده اشاره کرد و بیان داشت: استراتژی باید این باشد که در حوزه های بالا دستی رودخانه بیشتر بر ساخت تصفیه خانه ها تمرکز کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *