کد خبر: 7048
تاریخ انتشار: 21/آذر/1397 - ساعت : ۲۲:۰۱

برگزاری دهمین جشنواره فراگیری نخستین واژه«آب» در سطح مدارس پایه اول ابتدایی استان گیلان

برگزاری دهمین جشنواره فراگیری نخستین واژه«آب» در سطح مدارس پایه اول ابتدایی استان گیلان

به گزارش خط قرمز  دهمین جشنواره فراگیری نخستین واژه«آب» در سطح مدارس پایه اول ابتدایی استان گیلان با به صدا درآمدن زنگ آب توسط حسینی مدیرعامل آبفای گیلان، رنجورمدیرعامل آبفارگیلان و جهان آرای مدیرکل آموزش و پرورش این استان و همچنین نمایندگان شوراهای اسلامی شهرها و سمن های محیط زیستی فعال در این استان برگزارشد.

این جشنواره در دهمین سال برگزاری، تمهیدی است برای نهادینه سازی فرهنگ مصرف برای 190هزارنفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی که به صورت هدفمند برای 32هزارنفر از دانش آموزان پایه اول که در 2200کلاس درس در سطح استان گیلان با خواند ن ونوشتن واژه «آب» آشنا شده اند، برگزار می گردد.

گفتنی است، پس از اینکه زنگ آب که به صورت همزمان در مدارس ابتدایی سراسر استان گیلان به صدا درآمدهریک از مسئولین حاضر در سطح شهرستان ها به اهمیت و نقش آب در حیات و راه های مصرف بهینه آب پرداختند.

به گزارش خط قرمز در مرکز استان نیزسید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان گیلان طی سخنانی هدف از برگزاری این جشنواره را تاکیدی بر این نکته مهم که باید مراقب آب باشیم دانست و اضافه کرد:لازم است علاوه برنکات آموزشی مهمی که درمدارس به کودکان آموخته می شود، مراقبت از آب نیز مورد تاکیدات آموزشی قرار گیرد تا از طریق کودکان و تاثیرآنها روی خانوده هایشان، فرهنگ مدیریت مصرف در جامعه نهادینه شود.

وی ضمن معرفی جشنواره فراگیری نخستین واژه «آب» آن را شامل برنامه های متنوع و شادی آفرین حاوی نکات مهم روش های صرفه جویی و مدیریت مصرف آب به صورت غیر مستقیم و از طریق بازی های کودکانه و نمایشی برای کودکان دانست و گفت: علاوه براین دوبرنامه دیگر نیز در دوماه آینده توسط شرکت اب وفاضلاب استان گیلان برگزار خواهد شد، یکی تقدیر از دستگاه های اجرایی استان که در ایام تابستان نسبت به صرفه جویی و مدیریت مصرف اقدام کرده اند و دیگری برنامه ای تحت عنوان« بانوی آب» که با حضور معاون ریاست محترم جمهوری برای تجلیل از بانوان خانه داری که در ایام تابستان نسبت به مدیریت مصرف آب عملکرد خوبی داشته اند خواهد بود.

به گزارش خط قرمز نادرجهان آرای مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز با مهم دانستن رعایت و مدیریت مصرف آب خطاب به حاضران گفت: استان گیلان در زمینه مسئولیت پذیری مدیریت مصرف آب جایگاه خوبی دارد اما این نکته هرگز نباید از یادمان برود که برای تداوم دسترسی به آب سالم همه مسئولند و این مسئولیت همیشگی است.

مدیرکل اموزش و پرش کودکان حاضر در جشنواره را نیز مورد خطاب قرارداد و گفت: ما بايد برای شما که در سنین یادگیری هستیدكار فرهنگي كنيم،گيلان بيشترين بارش در استان ها و انزلي بيشترين بارش در شهرهاي كشور را دارد،اما قرار نیست فکر کنیم ، چون آب جاري است،پس هميشه هست.مدیریت مصرف آب از سنین پایین شروع می شود و شما که اکنون خواندن ونوشتن «آب» را می دانید امروز با این جشنواره راه های صرفه جویی و مدیریت مصرف این نعمت الهی را خواهید آموخت.

درادامه، این جشنواره فرهنگی با برنامه های متنوعی که تدارک دیده شده بود دنبال شد، مشاهده تصاویر ثبت شده نیز خالی از لطف نخواهد بود.خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *