کد خبر: 4437
تاریخ انتشار: 15/آبان/1397 - ساعت : 18:28

برگزاری اولین نشست کارگروه تخصصی مدیریت بحران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان 

برگزاری اولین نشست کارگروه تخصصی مدیریت بحران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان 

برگزاری اولین نشست کارگروه تخصصی مدیریت بحران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان 

به گزارش خط قرمز ، مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای گیلان و رئیس کارگروه تخصصی حمل ونقل جاده ای استان گیلان در حوزه مدیریت بحران در این نشست طی سخنانی گفت: جلسه کارگروه تخصصی مدیریت مخاطرات و بحران در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای با حضور روسای ادارات شهرستانی و سایر اعضای کارگروه در سالن اجتماعات اداره کل استان تشکیل شد.

مهندس نازک کار، تهیه طرح مطالعاتی در خصوص پیش‌بینی، پیشگیری و مقابله با مواقع بحرانی و همچنین جمع‌آوری و مستند سازی و تحلیل فعالیتهای صورت پذیرفته در مواقع بروز بحران را امری ضروری بیان نموده و تاکید کردند: با ثبت وقایع و اقدامات صورت پذیرفته می توان ضمن شناسایی نقاط ضعف و قوت ، این تجارب عملیاتی را برای مقابله بهتر و موثر تر در بحران های احتمالی بکار گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به اهداف اصلی شکل گیری کارگروه و آمادگی برای روبرو شدن با آن ثبت , چیدمان و سهولت دسترسی به تجهیزات در اختیار و در نهایت ایجاد بانک اطلاعاتی را از اهم وظایف ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای در حوزه های شهرستانی دانست و گفت:پیش بینی و پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی و بازتوانی چهار وظیفه مهم این کارگروه است که تجمیع این منابع اطلاعاتی در اداره کل می تواند روند برنامه ریزی برای مقابله با بحرانهای احتمالی را تسریع بخشد.

به گزارش خط قرمز مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان گیلان در ادامه از روسای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستانهای خواست نسبت به جمع آوری و جمع بندی اطلاعات مربوط به خسارات وارده به ابنیه فنی راه و اعلام آن به دبیر کارگروه اهتمام ویژه ای داشته باشند.

در ادامه جلسه روسای ادارات شهرستانی گزارش کاملی از عملکرد حوزه شهرستانی را بیان و کمبودهای خود را در زمینه ماشین آلات ,کمبود پرسنل متخصص, عدم اعتبارات لازم دانستند. خط قرمز خبر 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *