کد خبر: 5415
تاریخ انتشار: 30/آبان/1397 - ساعت : ۱۶:۰۶

برگزاری اولین دوره نشست‌های منطقه‌ای دوره نهم مجلس دانش‌آموزی

برگزاری اولین دوره نشست‌های منطقه‌ای دوره نهم مجلس دانش‌آموزی


به گزارش خط قرمز  اولین سری نشست‌های منطقه‌ای نمایندگان دوره نهم مجلس دانش‌آموزی در پنج قطب کشوری به میزبانی پنج استان گیلان، اردبیل، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی و فارس برگزار شد.

جلسات توجیهی- آموزشی مجلس دانش‌آموزی در هر قطب دوروزه بوده است و طی آن استان‌های قطب، میزبان ۶ یا ۷ استان هم‌جوار خود بوده‌اند و مسئولیت اجرای برنامه‌های آموزشی دبیرخانه مجلس دانش‌آموزی را پیش از برگزاری نشست سراسری افتتاحیه این مجلس بر عهده داشته‌اند.

هدف از برگزاری این نشست‌ها به دلیل وظایف محوله و مدون در آیین‌نامه تشکیل مجلس دانش‌آموزی مصوب شورای عالی آموزش‌وپرورش ازجمله تبصره ماده ۶ است و این نشست‌های دوروزه باهدف آشنایی بیشتر نمایندگان با مجلس دانش‌آموزی و توجیه آنان با وظایف دوساله نمایندگی‌شان و افزایش توانمندی‌ها و مهارت‌های دانش آموزان  برگزارشده است تا نمایندگان دانش آموزان کشور، با آمادگی بیشتری در مراسم افتتاحیه این مجلس حاضرشده و در طول دو سال باکیفیت بهتری به وظایف خود عمل کنند.

در جلسات آموزشی و توجیهی، نمایندگان هر قطب در طی دو روز با آداب و ویژگیهای نمایندگی، سرفصل‌ها و مواد قانونی آیین‌نامه آشنا شده و در مورد برخی از مهارتهای نمایندگی ازجمله نحوه مکاتبات اداری و آیین سخنوری در کارگاه‌های آموزشی، آموزش‌های لازم را می‌بینند، ضمن اینکه در اختیار آن‌ها یک مجموعه آموزشی شامل کتاب و جزوات آموزشی و توجیهی در حوزه فعالیت نمایندگی‌شان قرارگرفته است تا توانمندی‌های آنان افزایش یابد.

بازدید از جاذبههای طبیعی استان میزبان در هر قطب و برگزاری جلسه پرسش و پاسخ برای نمایندگان و دادن فرصت کوتاه به هر نماینده برای معرفی و بیان نظراتش را از دیگر بخشهای این جلسات در هر قطب است. همچنین حضور مشاور وزیر آموزش‌وپرورش در قطب ۵ (استان فارس) به‌منظور تبیین ضرورت سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش و نقش نمایندگان مجلس دانش‌آموزی در عملیاتی کردن این سند از بخشهای موردتوجه این سری نشست‌ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *