کد خبر: 1662
تاریخ انتشار: 15/مهر/1397 - ساعت : ۱۸:۵۴

بررسی اجرای طرح دهکده سازه های چوبی و سنتی

بررسی اجرای طرح دهکده سازه های چوبی و سنتی

 نشست بررسی اجرای طرح دهکده سازه های چوبی و سنتی برگزار شد.

به گزارش خط قرمز , در این نشست ابعاد اجرای طرح مذکور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کلیات طرح از سوی مسئول راهبردی و اجرای آن بیان شد.

دکتر مصطفی سالاری با تاکید بر لزوم صیانت از هویت بومی و محلی به عنوان عنصری فرهنگ ساز اظهار داشت: با تلفیق هنر و سازه های طبیعی علاوه بر حفظ محیط زیست می توان در توسعه گردشگری نیز نقش مهمی را ایفا کرد.

وی با بیان اینکه اجرای دهکده سازه های چوبی و سنتی در استان اهداف مطلوبی را دنبال می کند،ایجاد بازار مرکزی و نمایشگاهی برای تولید،فروش محصولات سنتی به ویژه چوبی،توسعه بسترهای گردشگری از طریق ایجاد جاذبه های تفریحی،بازآفرینی فرصت های شغلی و جذب سرمایه گذار خارجی در بخش سازه های چوبی را از اهداف ابتدایی طرح مذکور خواند.

نماینده عالی دولت در گیلان خواستار توجه به اجرای صحیح زیرساختها شد و افزود: در مراحل دیگر نظیر طراحی و اجرا از بروز ترین فناوری و طرح های منحصربفرد استفاده شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد:برای اجرای این طرح از تمامی گروه های فعال در سراسر کشور که علاقمند به اجرای پروژه مذکور هستند دعوت شود تا نمونه کارهای خود را ارائه دهند تا در این میان بهترین ایده انتخاب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *