کد خبر: 12378
تاریخ انتشار: 3/اسفند/1397 - ساعت : ۱۵:۵۰

بدهی های سال 96 بیمه سلامت به مبلغ 486 میلیارد تومان پرداخت شد

بدهی های سال 96 بیمه سلامت به مبلغ 486 میلیارد تومان پرداخت شد

به گزارش خط قرمز علی اکبری روز پنجشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان در رشت افزود: بدهی های سال 96 بیمه سلامت به مبلغ 486 میلیارد تومان بوده که تمامی آن به بخش های دولتی و خصوصی پرداخت شده است.
وی با بیان این که با توجه به تسویه حساب سال 96 ، فاصله پرداختی ها بسیار کم شده، اظهار داشت: به طور میانگین پرداختی به داروخانه ها، آزمایشگاه ها، تصویربرداری و فیزیوتراپی طرف قرارداد تا مرداد و پزشکان، دندانپزشکان و درمانگاه ها تا شهریور امسال به طور قطعی پرداخت شده ضمن این که مطالبات دانشگاه علوم پزشکی تا شهریور به صورت قطعی و ماه های مهر و آبان امسال تا 70 درصد به صورت علی الحساب پرداخت شده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان خاطر نشان کرد: در راستای رضایتمندی بیمه شدگان و موسسات درمانی، ماهانه بین 38 میلیارد تومان به موسسات طرف قرارداد پرداخت می شود.
وی در ادامه سخنانش در نشست خبری با بیان این که بیمه شدگان سلامت گیلان، سالانه به طور میانگین شش میلیون و 275هزار و 445 بار به مراکز مراجعه می کنند، اضافه کرد: روزانه یک میلیارد و 224 میلیون تومان به موسسات طرف قرارداد استان برای ارائه خدمات به بیمه شدگان پرداخت می شود.
اکبری یادآور شد: برای ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان و افزایش رضایتمندی آنان با 35 بیمارستان ، یک هزار و 176 پزشک، 336 داروخانه، 87 آزمایشگاه، 59 پرتو پزشکی، 89 توانبخشی، 43 درمانگاه و چهار مرکز جراحی محدود قرارداد همکاری منعقد شده است.
وی بیان داشت: با تمهیدات انجام شده در سال آینده سعی خواهد شد تا بر اساس تکالیف جدید سازمانی از افزایش بیش از حد هزینه های بیمه سلامت جلوگیری به عمل آمده و منطبق با نظام جدید پرداخت، شاهد کنترل بهینه هزینه ها باشیم.
اکبری از انعقاد قرارداد همکاری جدید جهت ارائه خدمات مطلوب و رضایتمندی با ۳۵ بیمارستان، ۱۱۷۶ پزشک، ۳۳۶ داروخانه، ۸۹ مرکز توانبخشی، ۴۳ درمانگاه و ۵۹ پرتو پزشکی خبر داد و اظهارکرد: با تمهیدات انجام شده در سال ۹۸ سعی خواهد شد بر اساس تکالیف جدید سازمانی از افزایش بیش از حد هزینه‌های بیمه سلامت جلوگیری و منطبق با نظام جدید پرداخت شاهد کنترل بهینه هزینه ها باشیم.
وی در ادامه به راه اندازی مرکز تماس ۱۶۶۶ در جهت ارتقاء شاخص دولت الکترونیک و توسعه خدمات غیر حضوری اشاره کرد و افزود: این سامانه یک پل ارتباطی بین بیمه شدگان و طرف قراردادها است که بیمه شدگان را توانمند و عملکرد سازمان را شفاف سازی می‌کند.
مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان به اجرای طرح استحقاق سنجی در بیمارستان های دولتی استان طی ماه های گذشته خبر داد و گفت: بیمه شدگان بیمه سلامت در این سامانه می‌توانند با وارد کردن کدملی خود خدمات مختلفی را دریافت کنند.
بر اساس آخرین آمار حدود یک میلیون و 300 هزار نفر در گیلان تحت پوشش بیمه سلامت استان هستند.مینا قدیمی خط قرمز خبر 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *