کد خبر: 9101
تاریخ انتشار: 18/دی/1397 - ساعت : ۱۹:۴۱

بخشنامه دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد به روز رسانی و ابلاغ شد

بخشنامه دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد به روز رسانی و ابلاغ شد

بخشنامه دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد صادر و به تمامی واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ شد.
به گزارش خط قرمز – بر اساس بخشنامه شماره ٦٨٤ امور فنی بیمه شدگان این سازمان و به منظور به روز رسانی دستمزد مبنای پرداخت حق بیمۀ بیمه شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد و در اجرای ماده ٣٥ قانون تأمین اجتماعی و مصوبه شورای عالی تأمین اجتماعی ، لیست حداقل دستمزد روزانه مبناء کسر حق بیمه مربوط به بیمه شدگان مذکور که براساس بند ٥ یک هزار و هشتصد و دهمین صورتجلسه هیأت مدیره این سازمان مورخ ٠٧‏‏‏‏‏/٠٣‏‏‏‏‏/٩٧ به تصویب رسید و جهت اجرا ارسال شد.

بر این اساس، آن عده از بیمه‏ شدگانی که مطابق جدول لیست این بخشنامه ، مشمول تغییر دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه هستند، از تاریخ ٠١‏‏‏‏/٠٩‏‏‏‏/٩٧ میزان حق بیمه آنان بر اساس دستمزد جدید محاسبه و لحاظ می‏ شود. ضمناً دستمزد سایر حِرف و مشاغل نیز پس از شناسائی و اخذ مجوز از مرجع ذیصلاح متعاقباً اعلام خواهد شد.

گفتنی است، متقاضیانی که قبل از تاریخ ٠١‏‏‏‏/٠٩‏‏‏‏/٩٧ نسبت به ارائه درخواست اقدام و موفق به انعقاد قرارداد نشده‏ اند، اعمال ضرایب دستمزد آنان از تاریخ فوق الذکر به بعد خواهد بود.

متقاضیانی که طبق مقررات مربوطه میانگین دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه آنان از دستمزد جدید بیشتر باشد، دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه آنان بین دستمزد جدید و حداکثر میانگین دستمزد محاسبه شده به انتخاب متقاضی خواهد بود.

در خصوص مجریان طرح‏های خوداشتغالی و کارآفرین بنیاد شهید و امور ایثارگران، نخبگان و استعدادهای برتر و نویسندگان، روزنامه‏ نگاران و هنرمندانی که قبلاً در زمره بیمه ‏شدگان موصوف قرار گرفته و دارای قرارداد فعال هستند، ضرورتی به ثبت کد شغل مربوطه نبوده و به طور سیستمی با توجه به نوع بیمه، دستمزد آنان تغییر خواهد یافت. بدیهی است به منظور پذیرش درخواست متقاضیان جدید، ثبت کد شغل الزامی خواهد بود.

در خصوص آن گروه از بیمه‏ شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد که لغایت اسفندماه ٩٧ نسبت به پیش پرداخت حق بیمه اقدام نموده ‏اند، با استخراج گردش حساب مابه التفاوت ناشی از اعمال دستمزد جدید قابل وصول خواهد بود. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *