کد خبر: 9232
تاریخ انتشار: 20/دی/1397 - ساعت : ۱۵:۰۸

بازدید مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از پروژه بازآفرینی پارکینگ پل خشتی لنگرود

بازدید مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از پروژه بازآفرینی پارکینگ پل خشتی لنگرود

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی و امور گردشگری استان گیلان از پروژه بازآفرینی پارکینگ جنب پل خشتی لنگرود بازدید کرد.

به گزارش خط قرمز ، سید مهدی رجائی،شهردار لنگرود دراین بازدیدگفت: وجود پارکینگ در جنب پل خشتی شایسته این اثر تاریخی نبود و با آغاز دوره پنجم شورا و شهرداری تصمیم گرفتیم این پارکینگ را به فضای گردشگری تبدیل و بازآفرینی کنیم.

شهردار لنگرود درخصوص این طرح گفت:طرح مربوط به پروژه ایجاد فضای گردشگری درجنب پل خشتی توسط مشاور ذیصلاح مورد مطالعه قرارگرفت و طی جلسات متعدد ی که شهرداری با سازمان میراث فرهنگی استان داشت، اجرای آن مصوب شد که درحال حاضر توسط شهرداری ،میراث فرهنگی و راه و شهرسازی درحال انجام می باشد.

سید مهدی رجایی در ادامه صحبتهای خود اظهار داشت: مدت‌زمان اجرای طرح بازآفرینی پارکینگ جنب پل خشتی دردو فاز شش ماهه پیش‌بینی‌شده که فاز اول آن شامل طرح ایجاد فضای گردشگری جنب پل خشتی میباشد و 1000 کیلومترمربع است و در فاز بعدی هم مرمت و بازسازی بقعه آقا سید حسین و بازارچه منتهی به پل خشتی اجرا خواهد شد.

شهردار لنگرود ادامه داد: کف سازی و بدنه سازی دیواره رودخانه در جنب پل خشتی و مبلمان شهری نیز درفاز اول طرح بازآفرینی به اجرا درمی آید .

وی اعتبار مورد نیاز اجرای این پروژه را یک میلیارد تومان اعلام نمود.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان نیز در گفتگویی جداگانه افزود:یکی از مهم‌ترین وظایف سازمان میراث فرهنگی حفظ واحیا حرایم بافتهای تاریخی وقدیمی است.

وی افزود:پل خشتی به‌عنوان مهم‌ترین اثر تاریخی و یکی از نمادهای مهم شهرستان لنگرود است.

امیر انتخابی یادآور شد: متأسفانه درگذشته به این اثر مهم تاریخی توجه چندانی نشده است.

وی اجرای طرح بازآفرینی شهری را لازم دانست وگفت: سازمان میراث فرهنگی وگردشگری با اجرای طرح‌های عمرانی موافق است اما نباید به بافت اصلی پل آسیب وارد شود.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی اذعان کرد: طبق صحبت‌های کارشناسی که با مسؤولین شهرستان لنگرودی، داشتیم به دنبال انجام فعالیت‌های طرح عمرانی شهرداری مربوط به محوطه‌سازی در جنب پل خشتی هستیم و این کار کاملا مورد تایید میراث فرهنگی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *