کد خبر: 8581
تاریخ انتشار: 11/دی/1397 - ساعت : ۱۵:۰۳

به مناسبت روز رشت ؛ ایستگاه سلامت 12 و 13 دی ماه در پیاده راه رشت دایر می شود

به مناسبت روز رشت ؛ ایستگاه سلامت 12 و 13 دی ماه در پیاده راه رشت دایر می شود

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان از برپایی ایستگاه سلامت به مدت دو روز چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری (دوازدهم و سیزدهم) در پیاده راه فرهنگی رشت خبر داد.

به گزارش خط قرمز ،طلعت کاویانی اظهار داشت: برپایی ایستگاه سلامت به مناسبت روز رشت از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کلانشهر رشت دایر می شود.
وی با بیان این که مردم با حضور در ایستگاه سلامت می توانند از خدمات رایگان آن بهره مند شوند، افزود: مشاوره تغذیه و آموزش عمومی شهروندان درباره تغذیه سالم مواد خوراکی و آشامیدنی، مشاوره روانشناسی و مشاوره بهداشتی از جمله این خدمات است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان خاطر نشان کرد: غربالگری سلامت شامل فشارخون و تست قندخون از دیگر خدمات رایگان در ایستگاه سلامت است.
وی یادآور شد: ایستگاه سلامت در پیاده راه فرهنگی رشت از ساعت 10 صبح تا 16 عصر روزهای یاد شده برای ویزیت رایگان علاقمندان دایر است.
برنامه های ویژه گرامیداشت روز رشت در چله انقلاب از شنبه گذشته با برگزاری نشست خبری و رونمایی از مجموعه مستند هفت قسمتی هنرمردان خدا با موضوع زندگی هنری هفت شهید هنرمند کلانشهر رشت آغاز شد.
بمناسبت روز رشت برنامه های مختلفی از جمله اجرای موسیقی محلی با حضور هشت خواننده ، تور رشت گردی، نشست علمی رشت پژوهی، برگزاری بازی های بومی، محلی و مسابقه های ورزشی در پیاده راه فرهنگی رشت ، نواختن زنگ روز رشت به صورت نمادین در یکی از مدارس، نمایشگاه عکس ، پخش کلیپ روز رشت قبل از اکران فیلم در سینماهای این کلانشهر، تجدید میثاق با آرمان های شهدا و غباروبی و عطرافشانی مزار شهدا، دیدار با خانواده های معظم شهدا با مشارکت امور ایثارگران برگزار می شود.
برپایی بازارچه غذا و برپایی ایستگاه سلامت در پیاده راه رشت، عیادت از پاکبانان آسیب دیده کلانشهر رشت طی یک سال اخیر و برپایی میزخدمت در مصلی رشت قبل از خطبه های نماز جمعه، عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی رشت، نیم بهاکردن بلیت سینماها در روزهای یازدهم، دوازدهم و پانزدهم دی ماه جاری ، برگزاری نشست کتابخوان با محوریت رشت و کارگاه آموزشی آشپزی شهر خلاق و خوراک شناسی از دیگر برنامه هاست.
461 سال پیش در زمان صفویه در 12 دی ماه، رشت به عنوان مرکز استان گیلان نامگذاری شد به همین مناسبت از سال 93، 12 دی به عنوان روز رشت نام گرفته است.
رشت حدود 700 هزار نفر جمعیت ثابت دارد که در طول روز به یک میلیون و 200 هزار نفر می رسد، شهرداری کلانشهر رشت نیز دارای پنج منطقه شهرداری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *