کد خبر: 8040
تاریخ انتشار: 3/دی/1397 - ساعت : ۲۰:۱۷

اولین دورهمی اکوسیستم فعالان استارتاپی گیلان به میزبانی پارک علم و فناوری گیلان برگزار شد

اولین دورهمی اکوسیستم فعالان استارتاپی گیلان به میزبانی پارک علم و فناوری گیلان برگزار شد

صبح روز یکشنبه دوم دیماه۹۷ اولین دورهمی اکوسیستم فعالان استارتاپی گیلان به میزبانی پارک علم و فناوری گیلان با حضور فعالان این حوزه در محل سالن جلسات پارک علم و فناوری برگزار شد.

به گزارش خط قرمز – در ابتدای این نشست آقای زیودار مشاور استارتاپی پارک علم و فناوری گیلان ضمن خیر مقدم به حاضرین و معرفی خود در خصوص هدف از برگزاری این نشست توضیحاتی را ارایه نمود.

ایشان در ادامه به موضوع پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه ای که در استان گیلان وجود دارد اشاره نمود و این شرایط را یکی از فرصتهای ناب برای رشد و توسعه اکوسیستم استارتاپی گیلان بر شمرد.

در ادامه آقای زیودار به مشکلات و مسایلی که در مسیر رشد اکوسیستم استارتاپی گیلان وجود دارد اشاره نمود و ویژگی های یک اکوسیستم پیشرو را برای حاضرین به این شکل شرح داد.

در این اکوسیستم هر شخص یا گروه باید وظیفه خود را به نحو احسن به طوری که دیگران هم از آن نفع ببرند انجام دهد.

اکوسیستم تجمیعی از تضادها و تفاوت ها است و این تضادها موجب پیشرفت و رشد را فراهم میکند

در تمامی اکوسیستم ها استارتاپ ها نقش آفرینی میکنند و لزوم شکل گیری آن ایجاد و تاسیس استارتاپها را موجب میشود و اکوسیستم گیلان باید این مساله را جدی بگیرد.

برگزاری رویدادها, همایشها و نقش آفرینی رسانه ها باید پر رنگ باشد تا این ظرفیت گیلان در سطح کشور مطرح شود.

در ادامه آقای دکتر باستی رییس پارک علم و فناوری گیلان ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در نشست خبر از راه اندازی اولین فضای کار اشتراکی در پارک علم و فناوری گیلان دادند و اشاره نمودند که در این فضا همه افراد میتوانند در این فضا مستقر شوند و از مزایای آن بهره مند شوند.

ایشان همچنین یکی از ویژگیهای فضای کار اشتراکی پارک را ۲۴ ساعته بودن زمان ارائه خدمات اشاره نمودند.

سپس آقای زیودار راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان گیلان را یکی از اتفاقات خوب در این حوزه نامیدند که تا یکماه آینده افتتاح خواهد شد.

حمایت و سرمایه گذاری بر روی استارتاپها و شرکت های نوپا یکی از خدماتی است که این صندوق بر عهده دارد.

در ادامه هریک از شرکت کنندگان ضمن معرفی مختصری از خود نظراتی در خصوص کلیات، مسایل و مشکلات موجود در اکوسیستم استارتاپی گیلان را مطرح نمودند و این شکل پرسش و پاسخ بین شرکت کنندگان در این نشست تا پایان ادامه یافت. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *