کد خبر: 1808
تاریخ انتشار: 16/مهر/1397 - ساعت : ۲۲:۳۶

انعقاد تفاهم‌نامه همكاري بين نيروي انتظامي و اداره كل آموزش و پرورش گيلان

انعقاد تفاهم‌نامه همكاري بين نيروي انتظامي و اداره كل آموزش و پرورش گيلان

گروه استان‌ها – گيلان – معاون اجتماعي پليس استان از انعقاد تفاهم‌نامه همكاري مابين فرمانده انتظامي و مدير كل آموزش و پرورش استان خبر داد.
به گزارش خط قرمز ،سرهنگ ” محمدرضا جعفري خيرخواه ” در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس با اعلام اين خبر گفت: با توجه به ضروت همكاري مشترك اداره كل آموزش و پرورش و نيروي انتظامي گيلان در راستاي توسعه نظم و انضباط اجتماعي، آشنايي با حقوق شهروندي، قانون‌مداري، پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي و تامين بهداشت و روان دانش آموزان، تفاهم‌نامه‌اي بين اداره كل آموزش و پرورش و فرماندهي انتظامي استان گيلان منعقد شد.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه از اهداف اين تفاهم‌نامه تقويت و توسعه امر به معروف و نهي از منكر و ارتقاء خدمات مشاوره‌اي و مددكاري اجتماعي به دانش آموزان و اولياء در قالب اجراي طرح‌هاي مشاوره فعال در مدارس است افزود: طرفين در زمينه پروژه‌هاي پژوهشي نيز همكاري مي‌كنند.
وي با اشاره به اينكه در اين تفاهم‌نامه گام‌هاي بلندي در خصوص تبادل اطلاعات علمي و اجراي مطالعات و پژوهش‌هاي مشترك با هدف نهادينه‌ كردن انضباط اجتماعي و تقويت قانون‌مداري برداشته شده افزود: تقويت روحيه مشاركت، مسؤوليت‌پذيري، خودباوري، توانمندسازي و حفظ و تقويت بهداشت رواني دانش آموزان، اولياء، مشاوران و ساير كاركنان مدارس از مهم‌ترين اهداف انعقاد اين تفاهم‌نامه است.
سرهنگ خيرخواه با تاكيد بر اينكه بر اساس اين تفاهم‌نامه، طرفين در برگزاري جشنواره‌ها، همايش‌ها، نشست‌ها، ميزگرد‌هاي تخصصي، دوره‌هاي آموزشي و توليدات فرهنگي و هنري با هم همكاري مي‌كنند گفت: آموزش و پرورش از ظرفيت‌ پايگاه‌هاي خود براي درج هشدار‌ها و مطالب آموزشي نيروي انتظامي استفاده مي‌كند.
معاون اجتماعي پليس گيلان بيان داشت: آموزش و پرورش با پاي كار آوردن مدارس، كانون‌هاي فرهنگي – تربيتي، برپايي اردوگاه‌هاي دانش آموزي، شوراهاي آموزشي، مراكز و هسته‌هاي مشاوره، انجمن‌هاي اولياء و مربيان، راه‌اندازي پايگاه‌هاي اطلاع رساني، برگزاري دوره‌هاي آموزشي ضمن خدمت، برگزاري جشنواره‌ها و نمايشگاه‌ها جهت فرهنگ‌سازي در اقشار مختلف براي مشاركت در اجراي طرح‌هاي پليس‌هاي تخصصي، همياران پليس و پليس مدرسه همكاري مي‌كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *