کد خبر: 63566
تاریخ انتشار: 17/آذر/1402 - ساعت : ۱۶:۳۳

امضای چهار تفاهمنامه همکاری در هفته پژوهش و فناوری گیلان

امضای چهار تفاهمنامه همکاری در هفته پژوهش و فناوری گیلان

اين تفاهم نامه ها به منظور توسعه زمینه های همکاری مشترک و همه جانبه علمی، پژوهشی و فناوری و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود در راستای تعاملات علمی، پژوهشی و فناوری بین مراکز مختلف شامل: اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان؛ مرکز خدمات حوزه علمیه استان گیلان؛ دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان و موسسه کارآفرینان شایسته فاخر، منعقد شد.

از جمله زمینه های همکاری و تعهدات مشترک در تفاهم نامه با مرکز خدمات حوزه علمیه استان گیلان می توان به برگزاری جلسات اندیشه ورزی، میزگرد‌ها، همایش‌ها،کارگاهها و برپایی نمایشگاه های علمی مرتبط و همکاری در زمینه شناسایی نخبگان، ایده پردازان، پژوهشگران و فناوران در حوزه های مختلف مرتبط با نظم، امنیت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به منظور بهره مندی از ظرفیت های علمی و دانشی آنان اشاره کرد.

راه اندازی مرکز رُشد مشترک واحدهای فناور دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان بین پارک علم و فناوری گیلان و این دانشگاه موضوع تفاهم نامه بین این دو سازمان بوده است که با هدف دسترسی و به کارگیری دانش فنی و فناوری روزآمد در اجرای طرح های پژوهشی، مطالعاتی، توسعه ای، کاربردی، مشاوره ای و آموزشی و دستیابی به دانش مربوطه و فناوری های مورد نیاز پارک و دانشگاه و منعقد گردید.

راه اندازی دفتر خانه فناور محیط زیست در استان گیلان در ساختمان نوآوری صنایع خلاق پارک علم و فناوری گیلان، در جهت توسعه زيست‌بوم فناوری و نوآوری و گسترش فعالیت‌های خلاق، فناورانه و فرهنگ‌ساز مرتبط با فناوری ها و کسب و کارهای سبز در استان گیلان، از جمله اهدافی است که در این تفاهمنامه دنبال می شود.

پارک علم و فناوری گیلان با امضای تفاهمنامه با موسسه کارآفرینان شایسته فاخر؛ آموزش و توانمندسازی هسته های فناور، واحدهای فناور و شرکت های مستقر را در راستای کمک به رشد و ارتقاء کیفی آنان، دنبال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *