کد خبر: 6644
تاریخ انتشار: 16/آذر/1397 - ساعت : ۱۵:۴۸

امام جمعه رشت: مسئولان دولتی برای حمایت از “اقشار آسیب‌پذیر” تدبیری اساسی بیاندیشند

امام جمعه رشت: مسئولان دولتی برای حمایت از “اقشار آسیب‌پذیر” تدبیری اساسی بیاندیشند

 

امام جمعه رشت ‌گفت: سطح درآمدی و اقتصادی بسیاری از اقشار مردم زیر خط فقر است بنابراین با این مشکلات و آسیب‌های موجود، مسئولان دولتی باید برای حمایت از این اقشار تدبیری اساسی بیاندیشند.

به گزارش خط قرمز ،‌ آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه رشت در مصلی امام خمینی(ره) این شهر اظهار داشت: فعالیت‌های ایران در عرصه دفاعی و موشکی هیچ منافاتی با قوانین بین‌المللی ندارد اما آمریکا و اروپایی‌ها می‌خواهند در این موضوع مانع‌تراشی کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه این روزها ترامپ در حال مداخله و شیطنت در مسئله توافق هسته‌ای است عنوان کرد:‌ آمریکایی‌ها بدون توجه به تعهدات خود یکجانبه از توافق برجام خارج شدند اما امروز با اعمال فشار بر کشورهای اروپایی قصد دارند اهداف شوم خود را به منصه ظهور برسانند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان ضمن توصیه به مسئولان و سیاستمداران دولت در موضوع بیان واقعیات توافقات هسته‌ای تصریح کرد: هنوز قاطبه مردم از عمق و ابعاد توافق برجام مطلع نیستند و نمی‌دانند در خلال انجام این مذاکرات چه‌چیزهایی به دست آمد و چه امتیازاتی به غربی‌ها داده شد.

 

آیت‌الله فلاحتی با تأکید براینکه مسئولان کشور باید به‌صورت داوطلبانه و کاملاً شفاف تمام ابعاد قضیه برجام را برای ملت بازگو کنند بیان داشت: به اعتراف اخیر خود غربی‌ها فعالیت ایران در حوزه ساخت موشک‌های بالستیک هیچ منافاتی با قرارداد 2231 ندارد اما آمریکایی‌ها می‌خواند خلاف این را ثابت کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان به تأکیدات مقام معظم رهبری و هشدارهایی که ایشان به سران آمریکایی در باب مسئله برجام داده‌اند اشاره کرد و گفت: به تمام مسئولان نظام توصیه می‌کنیم هرچه زودتر مساله لوایح FATF را تعیین تکلیف کنند زیرا بر اساس تجربه تاریخی به اروپایی‌ها نمی‌توان اعتماد کرد.

آیت‌الله فلاحتی با ابراز اینکه اروپایی‌ها دنباله‌روی آمریکا بوده و در حال وقت کشی جهت رسیدن به اهدافشان هستند عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران در دوره‌ای از تاریخ تمام فعالیت‌های هسته‌ای خود را به تعطیلی کشاند اما با وجود تمام این‌ها باز هم غربی‌ها از خواسته‌های نامعقول خود دست برنداشتند.

به گزارش خط قرمز ،‌ وی امیدوار بودن برخی مسئولان دولتی به اروپایی‌ها را خوش خیالی محض نامید و تصریح کرد: از مسئولان و دست اندرکاران سیاسی کشور انتظار داریم توپ مذاکرات را به زمین اروپایی‌ها بیاندازند و برای دفاع از عزت و سربلندی ملت ایران به حرف‌ها و وعده‌های آنان بیش از این دلخوش نباشند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دولت‌های اروپایی و جبهه غرب می‌خواهد از پشت به ملت ایران جنجر وارد کند عنوان کرد:‌ باید تا دیر نشده مساله FATF و لوایح CFT تعیین تکلیف شوند زیرا اگر زودتر وضعیت روشن نشود اروپایی‌ها به اهداف خود می‌رسند و دست کشورمان از این میدان خالی می‌ماند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان به وقایع سال 1332 و حوادثی که پس از کودتای آمریکایی در کشورمان ایجاد شد اشاره کرد و افزود: تنها چهار ماه پس از گذشت کودتای آمریکایی 28 مرداد عده‌ای از جوانان دانشجوی ایران با دستان حاکمان مستبد نظام شاهنشاهی به شهادت رسیدند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه با ورود نماینده آمریکا به ایران حرکتی استقلال‌طلبانه بر مبنای معنویت‌خواهی در بین دانشجویان کشور شکل گرفت افزود: اگر در سال 32 تنها عده‌ای از دانشجویان کشور علم مبارزه با استکبار را بلند کردند اما امروز موجی از آگاهی و بصیرت در جوانان به وجود آمده است.

وی اعلام نام رژیم بعث به عنوان شروع کننده جنگ بین دو کشور ایران و عراق را برگ زرینی دیگر از موفقیت‌های ملت سربلند ایران اسلامی دانست و بیان داشت: ملت ایران در طول هشت سال دفاع جانانه ثابت کردند که اگر کشوری به خاک آنان نگاه چپ داشته باشد به سرعت بر سر جایش نشانده می‌شود.

امام جمعه رشت سخنان مقام معظم رهبری که خطاب به غرب فرمودند “امروز دیگر زمان بزن در رو نیست” اشاره کرد و ابراز داشت:‌ امروز ایران اسلامی نه با لشکرکشی نظامی بلکه با تفکر جهادی خود در دل ملت‌‌های جهان قرار گرفته و آمریکایی‌ها نیز به خوبی به صحت این امر واقفند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان آغاز هفته پژوهش و اهمیت پرداختن به علوم و فناوری‌های روز جهانی را متذکر شد و تصریح کرد: یکی از بهترین‌ راه‌هایی که می‌تواند عقب افتادگی‌های کشورمان را در عرصه علمی جبران کند استفاده از علوم نانو و بهره‌گیری از شرکت‌های دانش‌بنیان است.

امام جمعه رشت گرانی ارزاق عمومی و کالاهای اساسی که فشار بسیار زیادی را به مردم و طبقات محروم جامعه وارد کرده را متذکر شد و اظهار داشت:‌ از دولت و مسئولان انتظار داریم اگر نمی‌توانند در مسیر کاهش قیمت‌ها اقدامی انجام دهند حداقل برای ثبات قیمت‌ها برنامه‌ریزی درستی داشته باشند.

وی مساله کاهش نرخ دلار و سکه را به معنی برطرف شدن تمام مشکلات جامعه ندانست و عنوان کرد:‌ در حال حاضر سطح درآمدی و اقتصادی بسیاری از اقشار مردم زیر خط فقر است بنابراین با این مشکلات و آسیب‌های موجود، مسئولان دولتی باید برای حمایت از این اقشار تدبیری اساسی بیاندیشند.

امام جمعه رشت خانواده را اساس و زیربنای تمام جریانات اجتماعی دانست و عنوان کرد: ریشه‌ اقتصاد،‌ سیاست،‌ فرهنگ و بسیاری از حوزه‌های دیگر به خانواده باز می‌گردد به‌طوری‌که به تربیت افراد توانمند و پاکدست تمامی ابعاد یک جامعه و کشور نیز در مسیر خود حرکت می‌کند و اصلاح می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تأکید بر اینکه دین اسلام برای تمامی ابعاد زندگی بشر طرح و برنامه دارد تصریح کرد: بسیاری از ملل غربی از آموزه‌های اسلامی برای پیشرفت و ترقی خود استفاده کردند بنابراین عدم توسعه ملت‌ها و کشورهای اسلامی ضعف در قوانین و دستورات دینی نیست.

آیت‌الله فلاحتی از جمله آثار مبارک خوردن لقمه حلال در جهان آخرت را نورانی بودن چهره فرد مؤمن خواند و ابراز داشت: انسان یک شبه می‌تواند با تکیه بر امیال درونی و پیروی از شیطان روزی حرام کسب کند اما کسب روزی حلال در زندگی انسان را به سلامت از روی پل صراط عبور می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *