کد خبر: 66207
تاریخ انتشار: 28/اردیبهشت/1403 - ساعت : ۱۹:۳۶

افزایش اختیارات شوراها سبب جلب رضایت مردم می‌شود

افزایش اختیارات شوراها سبب جلب رضایت مردم می‌شود

کارگرنیا افزایش اختیارات شوراها را سبب جلب رضایت مردم دانست و گفت: هرچقدر که اختیارات شوراها افزایش پیدا کند، اعتماد و جلب رضایت مردم نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر رشت به نقل از روابط عمومی شهر قم، محمدحسین کارگرنیا در هفتادویکمین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی شهرهای مرکز استان که به میزبانی شهر مقدس قم در حال برگزاری است، اظهار کرد: قانون‌گذار برای شوراها یک سلسله‌ مراتبی را پیش‌بینی کرده است.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه تمام این شوراها به صورت جزیره‌ای و مستقل عمل می‌کنند، مطرح کرد: این اجلاسیه مکان بسیار مناسبی برای انتقال تجارت مفید و سازنده است.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه مجلس و دولت که مصوبات این اجلاسیه را مشاهده می‌کنند باید به آن توجه بیش‌تری داشته باشند، عنوان کرد: با اتخاذ یک راهکار مناسب می‌توان بسیاری از مشکلات شوراهای اسلامی شهرها را رفع کرد.
وی با اشاره به اینکه مدیریت یکپارچه شهری در قانون دیده شده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه شوراها درحد شهرداری‌ها اختیار دارند و سایر دستگاه‌های خدمات رسان ارتباطی با شوراها ندارند.
کارگرنیا با تاکید بر اینکه اگرچه گلایه‌های بسیاری شده است ولی هنوز شاهد اتفاق خاصی نیستیم، تصریح کرد: بسیاری از مشکلات شهر نیازمند ارتباط دو سویه شورا با دستگاه‌‎های خدمات‌رسان است.
وی با اشاره به اینکه شوراها تنها مجموعه‌ای است که در دسترس مردم قرار دارد، یادآور شد: پاسخگویی مطالبات مردمی به صورت روزانه توسط اعضای شوراهای اسلامی شهرها انجام می‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه اعتماد مردمی نسبت به شوراها جلب شده است، گفت: محدودیت‌های شوراها موجب شده است برخی از مطالبات مردمی بی‌پاسخ بماند.
وی اضافه کرد: هرچقدر که اختیارات شوراها افزایش پیدا کند، اعتماد و جلب رضایت مردم نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
کارگرنیا با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از نمایندگان مجلس، شوراها را رقیب خود می‌دانند، بیان کرد: متاسفانه با دستورالعمل‌ها و مصوبات مختلف مجلس شاهد کاهش اختیارات شوراها هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *