کد خبر: 11377
تاریخ انتشار: 16/بهمن/1397 - ساعت : ۲۱:۲۹

افتتاح 23 طرح با سرمایه گذاری 471 میلیارد ریالی در منطقه آزاد انزلی

افتتاح 23 طرح با سرمایه گذاری 471 میلیارد ریالی در منطقه آزاد انزلی

در پنجمین روز از دهه مبارک فجر 23 طرح سرمایه گذاری تولیدی، خدماتی و عمران روستایی با سرمایه گذاری 471 میلیارد ریالی و اشتغالزایی برای 225 نفر در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد.

به گزارش  خط قرمز ،همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین امام جمعه انزلی و اسماعیل حیدری آزاد فرماندار شهرستان بندرانزلی، اعضای هیأت مدیره، معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی و دیگر مسئولین استانی، 23 طرح سرمایه گذاری تولیدی، خدماتی و عمران روستایی با میزان سرمایه گذاری 471 میلیارد ریالی و اشتغالزایی مستقیم برای 225 نفر در منطقه آزاد انزلی مورد بهره برداری قرار گرفت.

رضا مسرور در حاشیه افتتاح این پروژه ها  اظهار کرد: 7 طرح تولیدی صنعتی، در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با سرمایه گذاری بخش خصوصی شروع به فعالیت کردند، با حجم سرمایه گذاری 92 میلیارد ریالی زمینه اشتغال مستقیم برای 102 نفر فراهم شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی افزود: این طرح های سرمایه گذاری تولیدی در حوزه های نساجی، تولید پوشاک، تولید انواع نخ، واحد تولیدی لیوان کاغذی، صنایع بسته بندی، تولید کارد و چاقو و ادکلن است.

وی با بیان اینکه 4 طرح سرمایه گذاری درحوزه صنایع دستی، گردشگری و خدماتی که با حجم سرمایه گذاری 260 میلیارد ریالی بخش خصوصی برای 123 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده نیز افتتاح شد، تصریح کرد: طرح های سرمایه گذاری شامل بر یک واحد خدمات نمایشگاهی و تعمیرگاهی خودرو، دو مجتمع صنایع دستی و پذیرایی و همچنین یک هتل و گردشکده بودند که با سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی در روستاهای منطقه مورد بهره برداری قرار گرفتند.

مسرور ادامه داد: همچنین 13 طرح عمران روستایی که در سطح روستاهای منطقه به صورت همزمان افتتاح شدند شامل، زیرسازی و آسفالت معابر روستایی، بوستان تفریحی، لوله گذاری و دفع آبهای سطحی و طرح های بهبود محیط روستایی است که با اعتبار 109 میلیارد ریالی از محل منابع داخلی این سازمان به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار گرفتند.

گفتنی است مجموع پروژه های قابل افتتاح و آغاز عملیات اجرایی منطقه آزاد انزلی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این منطقه شامل 52 طرح و پروژه صنعتی، عمرانی، گردشگری، فرهنگی و خدماتی با حجم سرمایه گذاری 12 هزار و 891 میلیارد ریالی داخلی و 115 میلیون یورویی خارجی با میزان اشتغالزایی مستقیم برای 5118 نفر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *