کد خبر: 57722
تاریخ انتشار: 9/آبان/1401 - ساعت : ۲۱:۵۰
گروه : اقتصادی

افتتاح پست سیار رودبنه با حضور استاندار گیلان

افتتاح پست سیار رودبنه با حضور استاندار گیلان

به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل، آیین افتتاح پست سیار رودبنه با حضور استاندار گیلان، معاون حوزه سایبری پدافند غیر عامل کشور در محل پست رودبنه لاهیجان برگزار شد.

به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل،آیین افتتاح پست سیار رودبنه با حضور استاندار گیلان، نماینده مردم شریف لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان لاهیجان، معاون حوزه سایبری پدافند غیر عامل کشور، مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان و اصحاب رسانه در محل پست رودبنه لاهیجان برگزار شد.

«اسدا… عباسی» استاندار گیلان در این آیین، ضمن تشکر از تلاش ها و خدمات مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: استان گیلان، استانی حادثه خیز است و زیرساخت های اساسی باید به شکلی باشند که آسیب پذیری را در بخش های مختلف به حداقل برسانند. در راه خدمت به مردم شریف باید از همه داشته ها، توانمندی ها و ظرفیت ها استفاده کنیم تا دشمن را مایوس سازیم.
وی یادآور شد: با پیروزی انقلاب اسلامی، دست دشمنان از منابع و منافع ملت مظلوم ایران کوتاه شد و آنها نتوانستند به استثمار و استعمار خود ادامه دهند و برای آنکه مجددا به منافع خود دست یابند، جنگ و حمله نظامی را بر ایران اسلامی تحمیل کردند که با رشادت ها و مجاهدت دلاورمردان ایرانی در این بخش ناکام ماندند.
عباسی گفت: پس از شکست در بخش نظامی، دشمن راه حل اقتصادی را انتخاب کرد، اما ملت بیدار و هوشیار ایران با تلاش شبانه روزی خود بار دیگر دشمن را در این بخش نیز ناکام گذاشت.
وی افزود: آگاه سازی مقوله ای مهم و ضروری است و باید مردم را از تهدیدات دشمن آگاه کنیم و راه نفوذ دشمن در بخش های مختلف را ببندیم.
در حاشیه این آیین، استاندار گیلان با تعدادی از اهالی منطقه از نزدیک دیدار و گفتگو کردند و برای رفع مشکلات آنان دستورات لازم را صادر کردند.
«بهمن داراب زاده» در این آیین گفت: با توجه به مشکلات مردم منطقه رودبنه شهرستان لاهیجان در حوزه برق، پست سیار لاهیجان با ظرفیت 15 مگاولت آمپر مستقر، نصب و برقدار شد و علاوه بر تامین برق مطمئن و پایدار مشترکان منطقه رودبنه ، مشکل پرباری پست لاهیجان1 حل و بار این پست تعدیل شد.
وی افزود: از ویژگی های بارز این پروژه، حمل آسان و سریع آن به دورترین نقطه استان در مواقع اضطراری و بحرانی و نصب و راه اندازی آن در کوتاهترین زمان و ظرف کمتر از چند ساعت است.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: در مواقع بحرانی بر اثر عوامل طبیعی و غیر طبیعی، استفاده از پست های سیار راه حل مناسبی است. همچنان که در پیک تابستان سال جاری با نصب و راه اندازی این پست موفق شدیم ضعف برق مشترکان محترم منطقه رودبنه لاهیجان را برطرف کنیم.
داراب زاده گفت: از آغاز سال جاری تاکنون، شاهد بهره برداری از پروژه های متعدد در نقاط مختلف استان بودیم و بخشی از زیرساخت توسعه و آبادانی در حوزه برق فراهم شد و به کوری چشم دشمنان و معاندان میهن عزیزمان، برای خدمت به مردم تا پای جان در کنار مردم هستیم و از کار و کوشش دست نخواهیم کشید.
معاون حوزه سایبری پدافند غیر عامل کشور در این آیین گفت: صنعت برق بسیار مهم و حیاتی بوده و به همه زیرساخت های دیگر خدمات می دهد و کوچکترین اخلال در این بخش می تواند عملکرد بخش های دیگر همچون تجاری، صنعتی و … را با مشکل مواجه کند.
هادی کریمی افزود: پایداری صنعت برق بسیار ضروری بوده و باید تهدیداتی را که در این بخش شاهدیم با هوشیاری دفع کنیم. برای مقابله با این تهدیدات پیچیده و شدید باید مجهز به دانش و تجهیزات فنی به روز با تکنولوژی پیچیده باشیم.
«رسول فرخی» نماینده مردم شریف شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در این آیین گفت: شناخت نقاط قوت و ضعف و فرصت ها و تهدیدها، امروز در دنیا یک عامل بسیار مهم بازدارندگی در عرصه های زیرساختی، سایبری و جانشین سازی است.
وی افزود: برق یکی از زیرساخت های مهم کشور است و در تمامی بخش های زندگی، از نیازهای مهم و حیاتی است. برای اینکه از برقی مطمئن و پایدار برخوردار باشیم باید ضمن برنامه ریزی لازم، دسترسی به دانش و فناوری روز دنیا را برای خود مهیا سازیم تا مشکلات را رفع نماییم.
گفتنی است که در بخش پایانی این آیین، همزمان با افتتاح این پروژه، عملیات اجرایی افزایش ظرفیت خط و ترانس پست جانبازان رشت آغاز شد.

برچسب ها : پدافند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *