کد خبر: 2668
تاریخ انتشار: 24/مهر/1397 - ساعت : ۱۲:۳۰

افتتاح مدرسه 12 کلاسه خیّرساز در لاهیجان+تصویر

افتتاح مدرسه 12 کلاسه خیّرساز در لاهیجان+تصویر

یک واحد آموزشی 12کلاسه احداثی حسین پورخصالیان خیر مدرسه ساز مقیم آلمان در لاهیجان افتتاح شد.


 

 

به گزارش خط قرمز ، این مدرسه که ساخت آن 15 ماه به طول انجامیده، دارای 12 کلاس درس، 9 اتاق اداری، سایت رایانه، نمازخانه و آزمایشگاه است با زیربنای هزار و 970 متر مربع و با هزینه یک میلیارد و 800 میلیون تومان توسط خیّر نیک اندیش دکتر حسین پورخصالیان احداث و طی آئینی  باشکوه به بهره برداری رسید.

دکتر علی اوسط اکبری مقدم مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان و سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در مراسم افتتاح این مدرسه گفت:تعلیم و تربیت اساس پیشرفت یک کشور است و باید در تامین و توسعه زیر ساخت های آموزشی از هیچ کوششی دریغ نکرد.

وی ضمن تشکر از خیرین مدرسه ساز و با بیان اینکه خیّرین در زمینه ارتقای فرهنگ کشور تلاش می کنند یادآور شد:باید از فرصت هایی که خیرین مدرسه ساز ایجاد می کنند در جهت توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی استفاده شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به بحث نگهداری از فضاهای آموزشی،تاکید کرد:باید داشته های خود را قدر بدانیم و فرهنگ نگهداری از فضاهای آموزشی را نهادینه کرده و به صورت جدی به آن بپردازیم.

وی تاکید کرد:تنها راه ماندگاری فضاهای آموزشی، مشارکت مردم، اولیای محترم و دانش‌آموزان در بحث نگهداری از فضاهای آموزشی است.

در ادامه حسین پورخصالیان خیّر مدرسه ساز نیز خطاب به دانش آموزان گفت: با توجه به توصیه های قرآن از این فضاهای آموزشی برای رشد و ارتقای شخصیت خود استفاده کنید و سعی کنید در زندگی قانع باشید و قناعت را پیشه کنید.

از دیگر توصیه های این پزشک مقیم آلمان عضویت دانش آموزان در انجمن ها و تشکلهای مختلف برای رشد شخصیت اجتماعی بود.

وی با نمایش گذاشتن پوستری از همسر آلمانی خود از وی تشکر کرد و گفت:همسرش که یک زن آلمانی است در زندگی قناعت و صرفه جویی می کند تا من بتوانم با پس انداز کردن درآمدم در ایران مدرسه بسازم

وی یادآور شد: اگر حمایت های همسرم نبود من نمی توانستم این بناها را در ایران بسازم.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان:

ساخت مدرسه مصداق بارز باقیات صالحات است

در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز ،ساخت مدرسه را مصداق بارز باقیات صالحات دانست و بر ضرورت فرهنگ سازی رسانه ها در جهاد مدرسه سازی تأکید کرد. نادر جهان آرای با اشاره به کار ماندگار پورخصالیان  در ساخت مدرسه گفت: حفظ هویت انسانی و اخلاقی با وجود اقامت طولانی مدت در خارج از کشور کار سترگی است که از انسانهای بزرگ ساخته است.

میرمسعودی رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان گیلان نیز در ادامه گفت:خیرین مدرسه ساز با عشق و علاقه به سربلندی کشور عزیزمان فکر می کنند.

وی با بیان اینکه خیرین کانون محبت اند گفت: ما در حال حاضر به همت خیرین مدرسه ساز52 مدرسه خیری در استان  در حال احداث داریم.

گفتنی است دکترحسین پورخصالیان خیّر و سازنده این مدرسه، متولد 1316 لاهیجان و پزشک مقیم آلمان است که تاکنون 18 مدرسه احداث و چندین اقدام خداپسندانه دیگر  در راستای ارتقای دانش و فرهنگ کشور در نقاط مختلف کشورمان انجام داده است.

پیش از این، دکتر پورخصالیان در شهرستان لاهیجان ساخت و تجهیز چند مدرسه، چند سالن ورزشی، ساخت و تجهیز سالن های مرغداری و تعمیر ماشین آلات کشاورزی و تجهیز هنرستان کشاورزی بعثت را به انجام رسانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *