کد خبر: 2411
تاریخ انتشار: 22/مهر/1397 - ساعت : ۱۴:۱۷

اعلام آمادگی افزایش پرواز به مقاصد داخلی فرودگاه گیلان

اعلام آمادگی افزایش پرواز به مقاصد داخلی فرودگاه گیلان

مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد: فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به لحاظ زیرساختی آماده افزایش تعداد پرواز به مقاصد داخلی است و این موضوع نیازمند هم افزایی از سوی دستگاه های اجرایی استان و همچنین دفاتر خدمات مسافرتی است.

به گزارش خط قرمز و به نقل از ایرنا ، غلامرضا کریم آقایی افزود: هم اکنون 96سورتی پرواز در هفته به مقاصد تهران، مشهد، شیراز، عسلویه، تبریز، کیش، قشم، تبریز، اهواز ، اصفهان از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت برقرار است.
وی اظهار داشت: پروژه های احداث و بهسازی فرودگاه گیلان از سال گذشته با اعتباری به ارزش150 میلیارد ریال در حال انجام است که تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی ادامه داد: سیستم رادیویی فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت نوسازی شد و بر این اساس کیفیت مکالمه بین خلبان ، برج مراقبت و ایستگاه های زمینی افزایش یافته است.
کریم آقایی افزود: همچنین ،در زمان حاضر و در شرایط جوی خاص ، هواپیما در دید افقی کمتر از یک هزار و 200 نمی تواند بنشیند اما با تجهیز فرودگاه رشت به چراغ های پالس، این دید به 550 متر افقی ارتقاء می یابد.
وی تاکید کرد: فرودگاه گیلان به لحاظ زیرساختی آمادگی افزایش تعداد پرواز به دیگر مقاصد داخلی را دارد اما این موضوع نیازمند هم افزایی از سوی دستگاه های اجرایی استان و همچنین دفاتر خدمات مسافرتی است.
در زمان حاضر رتبه فرودگاه گیلان در سطح کشور به لحاظ تعداد پرواز ارتقاء یافته و در جایگاه یازدهم قرار گرفته است.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت سال 1348 در زمینی به مساحت 220 هکتار ساخته شد؛ این فرودگاه تنها فرودگاه گیلان در هفت کیلومتری جاده رشت انزلی ، حدود 15 کیلومتری منطقه آزاد بندرانزلی واقع شده و به سیستم های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی مجهز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *