کد خبر: 7213
تاریخ انتشار: 23/آذر/1397 - ساعت : ۱۶:۱۳

استقرار 475 نیروی راهدار در طرح زمستانه راه های گیلان

استقرار 475 نیروی راهدار در طرح زمستانه راه های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از استقرار 475 نیروی راهدار در طرح زمستانه راه های استان خبر داد.

به گزارش خط قرمز ، در مراسم آغاز طرح زمستانه پلیس و نیروهای امدادی و راهداری در رشت افزود: راهداری با 475 نیرو در قالب 42 اکیپ و 288 دستگاه انواع ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک با 16 راهدارخانه ثابت و 9 راهدارخانه سیار برنامه ریزی های لازم را برای اجرای طرح زمستانه انجام داده است.
وی تصریح کرد: نمک و ماسه لازم از خارج از استان برای زمان بارش برف و یخبندان، تهیه و طی سال گذشته و امسال پنج دستگاه ماشین الات به این بخش نیز افزوده شده است.
نازک کار با بیان اینکه ادوات بخشی از پتانسیل ماست، گفت: جغرافیای استان راه را از خیابان های شهری نمی تواند جدا کند و بدلیل نبود کنار گذر در بیشتر شهرهای استان و حتی نبود کنارگذر کامل برای شهر رشت ترافیک راه ها بایستی از داخل شهر و یا کنار شهر عبور کنند که این امر در زمان بارش برف اهمیت بسیاری دارد.
وی به تجربیات گذشته همچون برف سال 83 اشاره و اضافه کرد: در همین راستا، راهدار خانه های جدیدی در حاشیه رشت پیش بینی کرده ایم که دستگاه های لازم را برای پوشش دادن خارج از شهر به آنها منتقل می کنیم تا در زمان احتمالی انسداد راه ها، دچار انسداد نشویم.
وی خاطرنشان کرد: اهتمام داریم تا با بهره گیری از تجربیات سال های گذشته خدمات کیفی خوبی را در طول راه ها ارائه دهیم تا گره ترافیکی نداشته باشیم.
نازک کار در ادامه همچنین به راه اندازی مرکز آموزش رانندگان برای ماشین آلات سنگین در لوشان اشاره و خاطرنشان کرد: آمادگی داریم تا رانندگان دستگاه های دیگر را برای کسب مهارت لازم جهت کار با ماشین آلات در زمان بحران آموزش دهیم تا در مواقع لازم از ظرفیت آنها بهره بگیریم.
طرح زمستانه پلیس و راهداری و امداد و نجات از امروز ( 22 اذر) در گیلان آغاز شده و تا 22 اسفندماه سالجاری ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *