کد خبر: 4734
تاریخ انتشار: 21/آبان/1397 - ساعت : ۱۵:۴۹

استاندار گیلان در جلسه کارگروه سرمایه‌گذاری استان؛ اجرای طرح های سرمایه گذاری بخش خصوصی با دقت رصد می‌شود

استاندار گیلان در جلسه کارگروه سرمایه‌گذاری استان؛ اجرای طرح های سرمایه گذاری بخش خصوصی با دقت رصد می‌شود

به گزارش خط قرمز ، دکتر مصطفی سالاری در جلسه کارگروه سرمایه‌گذاری ستاد اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به اهمیت بررسی و نظارت بر نحوه اجرای طرح‌های سرمایه گذاری بخش خصوصی افزود: نظارت بر رعایت زمان‌بندی و نحوه پاسخ به استعلام ها در جذب سرمایه گذاران از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی حضور موثر مدیران قوای سه‌گانه استان در این جلسه را از نقاط مثبت در مسیر تصمیم‌گیری برای طرح‌‌های سرمایه‌گذاری عنوان کرد و اظهار داشت: هدایت طرح‌ها با محوریت کارگروه، علاوه بر جلوگیری از هرگونه انحراف و فساد به تسریع در پاسخ استعلام‌ها و اجرای آن منتهی می‌شود.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: طرح‌های سرمایه‌گذاری که بر اقتصاد و اشتغال استان تأثیرگذار است در کارگروه سرمایه‌گذاری ستاد اقتصاد مقاومتی بررسی و گام به گام بر آن نظارت می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: به منظور کاهش زمان اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری، پس از بررسی‌های اولیه دبیرخانه کارگروه، سرمایه گذاران به معرفی طرح و مطالبه‌های خود می‌پردازند و برای تجمیع نظرهای دستگاه‌های اجرایی و نظارتی و تسریع در مقدمات تحقق طرح ها موافقت‌نامه‌ای تنظیم و براساس آن عمل می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان بررسی توانمندی‌های مدیریتی، مالی و تخصصی متقاضیان سرمایه گذاری را در مراحل نخستین اجرای طرح ها لازم برشمرد و گفت: با بررسی موارد و آسیب شناسی توسط دبیرخانه کارگروه، موافقت نامه اولیه صادر می شود تا در یک بازه زمانی مشخص نقشه‌راهی برای سرمایه‌گذاران و دستگاه‌های اجرایی باشد.

به گزارش خط قرمز ، نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست به حداقل رساندن بروکراسی‌ اداری برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی ضروری دانست و گفت: باید با برنامه ریزی صحیح و اجماع نظرهای کارشناسی و تسریع در نتایج استعلام ادارات و دستگاه های مختلف از ظرفیت بالای سرمایه‌گذاران بویژه در بخش‌های گردشگری و بوم گردی به بهترین شکل ممکن بهره برداری کرد.

دکتر اسداله عباسی افزود: ایجاد کارگروه واحد برای کسب استعلام های مختلف به منظور سرمایه گذاری های کلان بخش خصوصی راهکاری مناسب برای استفاده از ظرفیت های گردشگری گیلان محسوب می شود.

رییس کل دادگستری گیلان نیز با قدردانی از رویکرد استاندار گیلان در مشارکت مدیران سه قوه در روند تصمیم‌گیری‌ها گفت: برخی موانع و محدودیت هایی در مسیر جذب سرمایه های بخش خصوصی وجود دارد که نیازمند تمرکز در رفع آنان است.

احمد سیاوش‌پور افزود: هماهنگی بیشتر دستگاه های مرتبط برای پاسخگویی و جلوگیری از هرگونه تقابل میان دستگاه‌ها و انحراف در هزینه‌کرد برخی از تسهیلات دریافتی به چرخه اجرای طرح‌های سرمایه گذاری سرعت می‌بخشد.

در این جلسه 3 طرح سرمایه‌گذاری در بخش‌های گردشگری و تولید کاغذ شهرستان‌های رودسر و رضوانشهر بررسی شد. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *