کد خبر: 23110
تاریخ انتشار: 10/مرداد/1398 - ساعت : 17:24

ارتقای 9 سایت WLL به GSM در مناطق روستایی شهرستان رودسر افتتاح شد

ارتقای 9 سایت WLL به GSM در مناطق روستایی شهرستان رودسر افتتاح شد


مراسم افتتاح ارتقای 9 سایت WLL به تلفن همراه در روستاهای (ماچیان ،کاکرود،سجیران،مومن زمین،طاهرسرا،بلترک،بزکویه،جواهردشت و جیرکل ) با حضور مهندس آموئی مدیر مخابرات منطقه گیلان ، مهندس توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ،دکتر عباسی نماینده مردم شهرستان رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی برگزار گردید .


به گزارش خط قرمز ،مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، هدف افتتاح این گونه طرح ها را الکترونیکی نمودن روستاها و استفاده از تکنولوژی های نوین در راستای زندگی بهتر برشمرد و گفت:در حال حاضر با برنامه ریزی و اقدامات انجام شده ،63 میلیارد ریال پروژه ارتباطی در شهرستان رودسر افتتاح و به بهره برداری رسید و با این افتتاح ،مشترکین تلفن های بی سیم روستاییWLL در 82 روستای این شهرستان از پوشش تلفن همراه نیز برخوردار خواهند شد.
مدیر مخابرات منطقه گیلان ضمن اشاره به مزیت های کافوهای نوری اظهار داشت:در سال 96 و 97 بیش از 350 میلیارد تومان کافوی نوری توسط مخابرات منطقه گیلان خریداری شده که به تناسب نیاز ارتباطی در شهرستان ها توزیع خواهد شد که تعداد20 دستگاه کافوی نوری با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد تومان را در شهرها و روستاهای رودسر راه اندازی نمودیم .
مهندس آموئی افزود:غالبا کافوی نوری در روستاها برای بهبود شرایط کابلی و نزدیک شدن مشتری برای اینترنت پرسرعت قرار داده می شود . وی اجرای پروژه فیبر نوری در زمینه توسعه یافتگی شهر را تاثیرگذار خواند و ضمن اشاره به خصوصی بودن مخابرات گفت: مخابرات یک شرکت خصوصی است و از بودجه های دولتی استفاده نمی کند.
در ادامه ،دکتر عباسی نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:از مدیران مخابرات و فناوری اطلاعات تقاضا دارم که در حداقل زمان ممکن مشکلات مخابراتی را برطرف نمایند.ایشان ضمن اشاره به مشکلات آنتن دهی در مسیر جاده ها و مسیرهای کوهستانی مانند اشکورات ،خواستار پیگیری و رفع چنین مشکلاتی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *