کد خبر: 3237
تاریخ انتشار: 30/مهر/1397 - ساعت : ۱۷:۱۱

اداره کل تامین اجتماعی نمونه ای خوب برای پاسخگویی در میز خدمت

اداره کل تامین اجتماعی نمونه ای خوب برای پاسخگویی در میز خدمت

دیدارمدیران تامین اجتماعی گیلان با مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری گیلان

به گزارش خط قرمز ، بدنبال بازدید مدیرکل دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری گیلان از اداره کل تامین اجتماعی و میز خدمت مستقر در این مجموعه ، جمیل حق پرست مدیرکل استان به اتفاق دکتر محمد حسین شهدی نژاد مدیردرمان تامین اجتماعی گیلان با ایشان دیدار و طی نشستی به بحث و گفتگو پیرامون موضوعات کاری پرداختند .

دراین نشست که در اولین روزهای انتصاب محمدی به این سمت برگزار گردید مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با ارائه برخی آمار جمعیت تحت پوشش و خدمات و تعهدات ارائه شده ، به تشریح اهم فعالیتها و دستاوردها در مسیر رضایتمندی بیشتر مخاطبان پرداخت .

توسعه و گسترش دامنه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری ، استقرار میزخدمت در اداره کل و شعب استان ، سیستم نوبت دهی به مراجعین و… از مهمترین موضوعات مطروحه توسط حق پرست دراین نشست بود .

محمدی مدیرکل دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری گیلان در این جلسه با اشاره به بازدید خود از میز خدمت اداره کل تامین اجتماعی ، چیدمان ، نحوه برخورد و پاسخگوئی و تدابیر اتخاذ شده بمنظور انجام این طرح را بسیار خوب ارزیابی نموده و آنرا نمونه ای ارزشمند در سطح ادارات برشمرد .خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *