کد خبر: 7378
تاریخ انتشار: 25/آذر/1397 - ساعت : ۱۹:۵۶

اجرای طرح نظارتی شب یلدا از سه شنبه در گیلان

اجرای طرح نظارتی شب یلدا از سه شنبه در گیلان

به گزارش خط قرمز ، با توجه به در پیش بودن شب یلدا و ضرورت تعادل قیمت ها در بازار، طرح نظارتی شب یلدا تا پایان آذر ماه اجرا می گردد.
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صمت استان گیلان گفت: با نزدیکی شب یلدا و به لحاظ نیاز خانوارها به تهیه مواد غذایی خاص(نظیرآجیل و تنقلات، شیرینی ، میوه و…)، به منظور بهينه نمودن وضعیت توزیع و اعمال قیمت مناسب و جلوگیری از سوء استفاده برخی عوامل فرصت طلب در بازار این کالا ها، طرح نظارتی ویژه شب یلدا به مدت پنج روز از مورخ 26/9/97 لغایت 30/9/97 با اولویت نظارت بر کالاهایی نظیر آجیل و تنقلات، شیرینی و میوه ( هندوانه) در سطح عرضه اجرا می شود.
محمد درویشکردار ضمن تاکید بر ضرورت کنترل و تنظیم بازار جهت فراهم شدن آرامش روانی برای مردم در آستانه جشن شب یلدا گفت: تا جایی که به سازمان ما مربوط است تلاش داریم مقدمات برگزاری یلدایی بدون نگرانی را برای آسایش مردم فراهم کنیم.
وی افزود در همین راستا کنترل و نظارت برقیمت فروش، نصب برچسب و صدور فاکتور انواع شیرینی در قنادی ها، نظارت برقیمت آجیل و تنقلات، بررسی فاکتورهای خرید و کنترل رعایت درصد سود عمده و خرده فروشی و وضعیت نصب برچسب قیمت، اعمال کنترل برقیمت انواع میوه ، بررسی فاکتورها و رعایت درصد سود عمده و خرده فروشی توسط میادین میوه و تره بار، واحد های خرده فروشی میوه و کنترل وضعیت نصب برچسب قیمت و نظارت بر وضعیت قیمت سایرکالاها و خدمات در دستور کار این سازمان به صورت ویژه قرار گرفته است.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صمت گیلان در پایان افزود: این مهم با تشدید نظارت، برگزاری نشست با روسای اتحادیه های ذیربط و رصد مداوم روند قیمت کالاهای هدف و جلب مشارکت حداکثری اتحادیه های صنفی در کنترل عملکرد اعضاء و همچنین تامین مناسب کالاهای موردنظر از اهداف اصلی این طرح نظارتی می باشد. البته نظارت و هوشیاری مردم در ارائه گزارش تخلفات صنفی به سامانه تلفنی۱۲۴ قطعا در بهبود نظارت بازار اثربخش و بازدارنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *