کد خبر: 22971
تاریخ انتشار: 7/مرداد/1398 - ساعت : 08:22

اجرای طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای گامی در جهت حمایت از تولید

اجرای طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای گامی در جهت حمایت از تولید


رئیس اتاق بازرگانی گیلان از اجرایی شدن طرح بخشودگی جرائم مرتبط با سازمان تأمین اجتماعی توسط واحدهای تولیدی و صنعتی در جهت حمایت از تولید و رونق خبر داد.


هادی تیزهوش تابان  با اشاره به اجرایی شدن طرح بخشودگی جرائم مرتبط با سازمان تأمین اجتماعی به‌عنوان گامی در جهت حمایت از تولید و رونق اظهار کرد: این طرح در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و به‌منظور مساعدت با کارفرمایان واحدهای تولیدی، از 13 خردادماه سال جاری به مدت  سه ماه اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه با اشاره به کمک تأمین اجتماعی به کارفرمایان گفت: سازمان تأمین اجتماعی برای کمک به رونق تولید با تدوین بسته حمایتی درصدد است تا جرائم کارفرمایانی که بدهی معوقه دارند بخشیده شود که کارفرمایان باید از این فرصت ایجادشده به نحو مطلوب استفاده کنند.

رئیس اتاق بازرگانی گیلان با اشاره به دلیل اجرایی شدن این قانون افزود: این طرح در راستای عملیاتی نمودن ماده (4) آیین‌نامه اجرایی ماده (13) قانون استفاده حداکثری از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات انجام می‌شود.

تیزهوش با تشریح چگونگی برخورداری از بخشودگی تأمین اجتماعی تصریح کرد: کارفرمایان کارگاه‌های مشمول با تائید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه‌های استانی درصورتی‌که جرائم متعلقه آنها مربوط به قبل از تاریخ 29/12/1396 باشد چنانچه حداکثر تا سه ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این تصویب‌نامه در مورد پرداخت و یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده بر اساس مدارک و مستندات با سازمان تأمین اجتماعی توافق کنند از بخشودگی جرائم موضوع آیین‌نامه مذکور برخوردار خواهند شد.

به گفته دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گیلان مدت‌زمان اجرای این مصوبه بر اساس اعلام مسؤولین سازمان تأمین اجتماعی از تاریخ 13/3/1398 به مدت سه ماه خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه سازمان تأمین اجتماعی در نظر دارد در راستای حمایت از تولید و رفع موانع پیش روی بنگاه‌های اقتصادی گام بردارد، گفت: قانون بخشودگی جرائم در ارتباط با کارفرمایان دارای جرائم بیمه‌ای در شرف انجام است که کارفرمایان باید به تاریخ‌ها و مستندات خواسته‌شده توجه کنند.

رئیس اتاق بازرگانی گیلان با تشریح چگونگی برخورداری از اجرای این قانون در راستای حمایت از تولید خاطرنشان کرد: اجرای این طرح برای کارفرمایانی است که حق بیمه کارگران تحت پوشش خود را به‌صورت منظم و مطابق با قانون پرداخت کردند اما به دلیل بروز مشکلاتی نظیر تحریم و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده‌اند و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار بازمانده‌اند یک اقدام حمایتی در جهت رونق تولید است.

تیزهوش با تأکید به کارفرمایان واحدهای تولیدی و صنعتی بدهکار به سازمان تأمین اجتماعی برای پیگیری جهت برخورداری از بخشودگی جرائم تأمین اجتماعی گفت: در شرایط حساس اقتصادی فعلی تعامل بیشتر سازمان‌ها و نهادهای دولتی و بانک‌ها با حوزه تولید و صنعت ضروری است و باید در جهت رفع موانع تولید و افزایش آن گام برداشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *