کد خبر: 61972
تاریخ انتشار: 7/شهریور/1402 - ساعت : ۱۴:۳۴

اجرای طرح امنیت محله محور باعث کاهش جرایم در گیلان شده است

اجرای طرح امنیت محله محور باعث کاهش جرایم در گیلان شده است

فرمانده انتظامی گیلان گفت: اجرای طرح امنیت محله محور باعث کاهش جرایم در این استان شده است.

سردار عزیزالله ملکی روز سه‌شنبه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای طرح امنیت محله محور در جمع خبرنگاران گیلان اظهار کرد: با وجود اینکه در ابتدای سال شاهد افزایش جرایم در استان بودیم اما با اجرای طرح یادشده آمارها نشان از کاهش جرایم در زمان حاضر دارند.

وی افزود: اجرای این طرح از ابتدای امسال در تعامل با افراد معتمد محله‌ها، با تمام توان نیروی انتظامی و همچنین با استفاده از ظرفیت بسیبج در استان گیلان آغاز شد و تا پایان سال نیز ادامه خواهد یافت.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی در قالب اجرای این طرح انجام شده است ،ادامه داد:طرح امنیت محله محور تاکنون با انجام ۱۰۲ مرحله پاکسازی نقاط جرم خیز در ۲ هزار و ۷۵۷ محله اجرا شد که طی آن با پدیده سرقت، قاچاق کالا، مواد مخدر و اراذل و اوباش برخورد شد.

ملکی با تاکید بر تعامل مطلوب مردم اضافه کرد: پلیس به تنهایی نمی تواند با جرایم مبارزه کند و نیاز به تعامل و همکاری با مردم را دارد؛ هر جا مردم با پلیس همراه می شوند، توفیق در ماموریت بیشتر نمود می یابد و در اجرای طرح امنیت محله محور نیز همینگونه است و مردم تعامل بسیار مناسبی داشته و خواهند داشت.

وی بیان کرد: تاکنون در اجرای طرح گفته شده ۶۰۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و همچنین هزار و ۵۷۶ خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند؛ ضمن اینکه سه هزار و ۳۰۰ سارق و ۸۴ مالخر نیز شناسایی، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی گیلان خاطرنشان کرد: همچنین ۳۶ اراذل و اوباش که مخل امنیت بوده و ایجاد بی نظمی و مزاحمت می‌کردند نیز در این طرح دستگیر شدند که با توجه به این اقدامات شاهد کاهش جرایم در گیلان هستیم.

نمایشگاه دستاوردهای طرح امنیت محله محور در فرماندهی انتظامی گیلان در رشت به نمایش درآمد که در این نمایشگاه ، آثار مکشوفه از قاچاقچیان و اراذل و اوباش و همچنین اموال مسروقه کشف شده توسط سارقان به نمایش گذاشته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *