کد خبر: 10991
تاریخ انتشار: 11/بهمن/1397 - ساعت : ۲۱:۱۳

ابتکار در ارتباط ویدئو کنفرانسی با همایش بانوی آب: زنان در اصلاح الگوی مصرف آب نقش اساسی دارند

ابتکار در ارتباط ویدئو کنفرانسی با همایش بانوی آب: زنان در اصلاح الگوی مصرف آب نقش اساسی دارند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به دلیل لغو پرواز به گیلان از طریق ویدئو کنفرانس در همایش «بانوی آب» شرکت کردو گفت: امروز موضوع آب به یک مسئله ملی تبدیل شده و حوزه شهری و روستایی و یا بخش صنعتی، خانگی و کشاورزی در آن فرقی ندارد.

به گزارش خط قرمز ،  «معصومه ابتکار» معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده که به دلیل لغو پرواز نتوانست به استان گیلان سفر کند ظهر پنجشنبه از طریق ویدئو کنفرانس در همایش «بانوی آب» در رشت شرکت کرد.

ابتکار با تأکید برلزوم برنامه‌ریزی مناسب از سوی مسئولان در زمینه استفاده بهینه از منابع آب، اظهار کرد: فعالان اجتماعی به ویژه بانوان باید تلاش کنند تا با اجرای برنامه‌های مناسب از هدر رفت آب جلوگیری کرده و در راستای کاهش آلودگی آن گام بردارند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه با اشاره نقش و وظیفه همه اعم از مسئولان، فعالان اجتماعی زنان خانه‌دار در حوزه‌های شهری و روستایی، گفت: باید تلاش کنیم شرایط موجود را بهبود دهیم.

وی همچنین به اجرای طرح «رد پای آب» در سراسر کشور و برگزاری سلسله نشست‌هایی در این زمینه توسط معاونت زنان و خانواده با هدف ایجاد یک هجمه اجتماعی برای اصلاح الگوی مصرف آب، جلوگیری از آلودگی آن در حوزه شهری و روستایی اشاره و بیان‌کرد: در این طرح تلاش شده تا الگوهای صحیح مصرف آموزش داده شده و با استفاده از روش‌های ساده در راستای مصرف بهینه آب گام برداریم.

ابتکار در ادامه با بیان اینکه در ایران حدود ۲۸ میلیارد متر مکعب آب با توجه به دور ریز غذا هدر می رود، ادامه داد: مدیریت صحیح این موضوع در جامعه و خانواده جلوی هدر رفت آب را گرفته و در مصرف آب نیز صرفه جویی می کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز موضوع آب به یک مسئله ملی تبدیل شده و حوزه شهری و روستایی و یا بخش صنعتی، خانگی و کشاورزی در آن فرقی ندارد، اظهارکرد: باید حتما برای اصلاح الگوی مصرف، کشت و آبیاری کشاورزی تلاش کنیم و در این بخش نیز زنان و خانواده نقش اساسی ایفا می کنند.

ابتکار به نقش مهم زنان در خانواده و مدیریت منابع آب و انرژی از سوی آنها اشاره کرد و افزود: اگر بتوانیم در خانواده در زمینه حفاظت از منابع آبی و مصرف درست آب احساس مسئولیت ایجاد کنیم می توانیم شاهد تغییر الگوی مصرف آب در کشور باشیم.

ابتکار با بیان اینکه در این راستا باید از ظرفیت فعالان اجتماعی و فضای مجازی نیز بهره‌گیری شود، تأکید کرد: با توجه به گسترش استفاده از فضای مجازی در میان جامعه می توانیم با برنامه‌ریزی و حوزه فعالان اجتماعی در راستای اصلاح الگوی مصرف گام برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *