کد خبر: 59958
تاریخ انتشار: 16/اردیبهشت/1402 - ساعت : ۱۲:۵۹

آیین معارفه رحیم شوقی به عنوان شهردار رشت برگزار شد

آیین معارفه رحیم شوقی به عنوان شهردار رشت برگزار شد

خبرنگار-حامد قیامتی /مراسم معارفه رحیم شوقی شهردار جدید رشت با حضور استاندار گیلان، سه نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و مسؤولان استانی در تالار مرکزی برگزار شد.

وعده استاندار گیلان برای حضور در حاشیه‌های شهر رشت

اسدالله عباسی استاندار گیلان در این مراسم با اشاره به اینکه حدود ۲ سال از عمر شورای رشت سپری می‌شود اظهار کرد: امیدواریم شاهد ثبات مدیریتی در جایگاه شهردار رشت باشیم.

وی با بیان اینکه درباره مباحث مختلف حوزه مدیریت شهری رشت در این مراسم صحبت شد، افزود: رفع چالش‌های شهر رشت در کنار ثبات مدیریتی نیازمند یک مدیر توانمند، متخصص و متعهد بوده و رحیم شوقی در زمانی که در استانداری مشغول فعالیت بود نشان داد که دارای روحیه جهادی و تعامل و همراهی است.

وی با تأکید به اینکه مردم رشت تمدن‌ساز هستند تصریح کرد: مردم رشت از گذشته تمدن را دیده‌اند و بزرگان فراوانی در دامان این شهر پرورانده شده و رشت از میان ۵۶ شهرهای استان، متعلق به تمامی استان و مرکز فرماندهی است و همه باید برای رفع مشکلات آن تلاش کنند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه نباید به حاشیه‌ها توجه کنیم، افزود: خیلی ها قصد دارند شورا را به حاشیه بکشانند و در نهایت بگویند شورای این دوره کاری نکرده و مدیریت شهری رشت نباید به این مسئله توجه داشته باشد.

عباسی با تأکید به اینکه برای رفع مشکلات رشت نگاه ویژه داریم، بیان کرد: طرح جامع ترافیک در مرحله خوبی قرار دارد و معتقدیم که برای رفع مشکلات حاشیه نشینی در شهر هم باید با جدیت ورود کرد و به زودی خودم در حاشیه‌های شهر به منظور پیگیری و رفع مشکلات آن حضور پیدا می‌کنم.

وی به مشکلات محیط زیستی رشت اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور در سفر به گیلان از نزدیک وضعیت زرجوب و گوهررود را مشاهده کردند و برای رفع مشکلات آن به بنده تاکید کردند و منشا آلودگی گوهررود و زرجوب، سراوان ،زندان لاکان و غیره است که باید برای رفع آن به تمام این مراحل توجه کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات زباله سراوان باید به تفکیک زباله از مبدا توجه ویژه داشته باشیم، افزود: پس از این مرحله باید به کارخانه کودآلی توجه کنیم و اگر به کارخانه کودآلی توجه کنیم یقیناً برای شهرداری درآمد زایی خوبی دارد.

عباسی با تاکید به اینکه باید ورودی های شیرابه به رودخانه ها کاملا مسدود شود، بیان کرد: با این اقدام حجم وسیعی از آلودگی زرجوب و گوهررود برطرف می‌شود و با موضوع تهاتر نفت که مصوب نیز شده است برای رفع مشکلات این دو رودخانه گام های بزرگی برداشته می شود.

وی با ابراز گلایه از وضعیت ترافیک رشت افزود: استانداری گیلان همراه و حامی حوزه مدیریت شهری رشت است و رشت قدمگاه بزرگانی است که امروزه در جمع ما حضور ندارند و باید از میراث آنها حفاظت کنیم.

انتقاد از حضور برخی مدیران سفارشی در شهرداری رشت

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز با خیر مقدم به حاضرین اظهار کرد: متأسفانه در بسیاری از مباحث شهر رشت به خوبی توسعه پیدا نکرده و امیدواریم در دوره جدید مدیریتی، شهردار جدید با اقدامات مناسب ضعف‌ها را برکنار کند و مسیر توسعه و ترقی رشت را رقم بزند.

محمدحسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه در مجموعه شهرداری رشت متأسفانه به شایسته سالاری توجهی نمی‌شد افزود: بیشتر شاهد حضور مدیران سفارشی بودیم و امیدواریم شهردار جدید رشت به دور از سیاست‌زدگی و با توجه به تعهد و توانمندی‌ها از افراد در این مجموعه استفاده کند.

وی با تأکید به روحیه فساد ستیزی بیان کرد: باید مدیران توانمند و خلاق در مجموعه شهرداری رشت همراه باشند و با مدیرانی که فقط به فکر حفظ وضع موجود باشند نمی‌توان به نتایج خوبی دست پیدا کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری پیرامون برقراری ارتباط با مردم با هدف رفع برخی از رانت و فسادها تصریح کرد: با تلاش‌های شبانه روزی سرپرست شهرداری رشت طی این چند ماه اخیر، بسیاری از ضعف‌های عملکرد شهرداری در طی یک سال و اندی گذشته نیز تا حدود زیادی برطرف شد و از تلاش‌های سرپرست شهرداری رشت و شهرداران پیشین رشت نیز تقدیر و تشکر می‌کنم.

کارگرنیا با قدردانی از پیگیری‌های مداوم استاندار گیلان و فرماندار رشت به منظور رفع مشکلات سراوان بیان کرد: استاندار گیلان این چالش بزرگ را به خوبی به سمع و نظر دولت رساند و پس از آن نیز شاهد واریز اعتبارات دولتی خوبی برای رفع مشکلات سراوان بودیم.

وی با آرزوی موفقیت برای رحیم شوقی شهردار منتخب رشت افزود: رحیم شوقی فرزند شهید و فردی پاکدست است و امیدواریم با تعامل و همدلی بهترین‌ها برای شهر رشت رقم بخورد.

تلاش برای رفع دغدغه های رشت

شهردار منتخب رشت نیز در این مراسم با اشاره به اینکه تمام تلاشم را برای رفع مشکلات رشت به کار می‌گیرم اظهار کرد: تمام تلاشم را به کار می گیرم که شرمنده شهر و همشهریان عزیز رشت نشوم و با برنامه‌های تدوین شده امیدوارم در رفع دغدغه‌های مختلف رشت از جمله ترافیک گام بردارم.

رحیم شوقی با بیان اینکه دغدغه‌های مختلفی در رشت مطرح است، افزود: تسریع در روند بهسازی سراوان، تکمیل هوشمند سازی مراودات در شهرداری، اجرای ممیزی املاک، پیگیری تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی و غیره از برنامه های بنده است.

وی با تأکید به اینکه به وضعیت معیشتی همکارانم در شهرداری رشت توجه ویژه دارم، بیان کرد: برای نظم بخشی و قانون گرایی توجه ویژه دارم و با بهره مندی از رهنمودهای نماینده ولی فقیه در گیلان، استاندار گیلان، دستگاه قضا و دیگر نهادهای نظارتی و اعضای شورای اسلامی برای رفع مشکلات شهر گام برمی‌دارم و از اعضای شورای رشت که همچون ۱۱ دوست، همراه و حامی بنده هستند نیز کمال تشکر دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *