کد خبر: 6773
تاریخ انتشار: 18/آذر/1397 - ساعت : ۱۵:۱۷

آیت الله فلاحتی در یادواره ۲۹۴ شهید بخش سنگررشت: یکی از برنامه های که امروز خار چشم دشمنان اسلام شده است برگزاری مجالس یادواره شهداست

آیت الله فلاحتی در یادواره ۲۹۴ شهید بخش سنگررشت: یکی از برنامه های که امروز خار چشم دشمنان اسلام شده است برگزاری مجالس یادواره شهداست

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه « تبری» و «تولی» دو ویژگی شهدا است،گفت:امروز همه ملت های دنیا باورشان شده که نترسیدن،ایستادن و مقاومت رمز پیروزی مردمان و ملت هاست.
به گزارش خط قرمز آیت الله رسول فلاحتی در یادواره 294 شهید والامقام بخش سنگر رشت که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در مصلی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: یکی از برنامه های که امروز خار چشم دشمنان اسلام شده است برگزاری مجالس یادواره شهداست.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه این مجالس ادامه حرکت پرجوش و خروش مردم از سال ۵۷ تا به امروز است،گفت:در چند سال اول انقلاب دشمن تیر خلاص خورده بود و باورش نمی شد که انقلاب اسلامی با چه اهداف و چه منظوری شکل گرفته است.
آیت الله فلاحتی افزود: وقتی امام راحل فرمودند«ما انقلابمان را به جهان صادر می کنیم» قدرت های سلطه جهانی باورشان آمد که گویا یک نهضت و بعثت جدید در این قطعه تاریخ بشر رخ داده است.
امام جمعه رشت تصریح کرد: بعد از بعثت پیامبر سلام الله و حرکت و قیام امام حسین(علیه السلام) هیچ رخدادی به بزرگی بعثت انقلاب اسلامی نبوده است.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه آینده تاریخ بدست ما نیست و ما نمی‌دانیم که در آینده تاریخ ایران چه تحولاتی رخ خواهد داد، افزود: ولی آنچه که می‌دانیم این است که این نهضت و انقلاب توانست طومار بیش از دو هزار و۵۰۰ سال ظلم و ستم را در این کشور به زباله‌دان تاریخ بفرستد.
وی اذعان کرد: ما امروز بر سر سفره نورانی شهدا نشسته‌ایم و اگر جمهوری اسلامی با اقتدار در برابر همه مولفه‌های سلطه جهانی حرفی برای گفتن دارد و مقتدرانه می‌ایستد و ایستاده است در سایه خون شهیدان و مجاهدات آنان است.
آیت الله فلاحتی ادامه داد: امروز برتری جوانان و نوجوانان ما در عرصه‌های جهاد و جان دادن به قدری زیاد و فراوان است که روی تاریخ را سفید کرده است و این موضوع برای دشمن تبدیل به یک چالش شده است که باید چه کند.
وی اضافه کرد: دشمن بیش از دو هزار مرکز مبارزه با تفکر شیعه و بیش از ۵۰ مرکز و کرسی های شیعه شناسی در دانشگاه‌های بزرگ دنیا به وجود آوردند تا با این پدیده به زعم خودشان نو ظهور، مبارزه کنند و آنرا ریشه کن کنند.
نماینده ولی فقیه در گیلان بیان کرد: امروز بزرگ‌ترین قدرت‌های جهان در برابر عظمتی که خداوند به ملت ایران داده است به زانو در آمده اند و این همان وعده خداست که فرمود”عزت را به مومنان می‌دهم.”
وی با اشاره به اینکه جوانان ما دو ویژگی داشتند که باعث این عزت شدند، گفت: ویژگی اول آنها این بود که آنها سرشار از ولایت پذیری در برابر رهبر راحل و امام عزیز، معمار کبیر انقلاب بودند و
این «تولی» که در دین ما آمده همین است که، کاملا مطیع رهبر بودند.
آیت الله فلاحتی با تاکید بر اینکه جوانان ما ذوب در ولایت امامم لودند،خاطر نشان کرد:معجزه خون امام حسین(علیه السلام) این شد که هزار و چندین سال بعد در کنار قبرش جمعیتی بیشتر از کنار کعبه جمع میشوند و این معجزه خون امام حسین علیه السلام است.
آیت الله فلاحتی دومین ویژگی جوانان ایران را «تبری» عنوان کرد و ادامه داد: یعنی جوانان ما تحت فرماندهی امامی بودن که خداوند بعد از هزار و اندی سال از سلاله پیامبر یک انسان را به جامعه بشری عرضه کرد.
به گزارش خط قرمز – امام جمعه رشت افزود: امام خمینی (ره) فقط برای شیعه و فقط برای مسلمانان نبود بلکه برای همه بشریت بود و شاهد آن این است که در برخی بولتن‌ها و رسانه‌های خبری امروز جهان بشریت می‌خوانید که امروز مسیحیت افتخار می‌کند که دین مدار است و یهودیت هم مفتخر است که دیگر دینش را افیون نباید قلمداد کرد.
آیت الله فلاحتی بیان کرد: جوانان ما با «تولی» و «تبری» یعنی به شرق و غرب اعتنا نمی‌کردند.
وی با بیان اینکه مردم خدای را بپرستند تبری است و از قدرت ها نترسند تولی است، گفت: جوانان ما در نهایت متاثر از تعالیم انبیاء الهی شدند.
نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت ادامه داد: این یعنی آن چیزی که آدم،نوح، ابراهیم،موسی و عیسی و محمد(صل الله علیه و آله) در رأس تعالیمشان برای هدایت بشر بیان کردند و در آن مسیر جانشان را در راه خدا فدا کردند و جوانان ما نیز متاثر از این دو پدیده نهادینه شده انبیاءالهی شدند.
آیت الله فلاحتی خاطر نشان کرد: همانطور که انبیاء ماندگارند، امروز ما ماموریم هر زیارتنامه‌ای را که می‌خوانیم سلام بر پیامبران بدهیم چون در تعالیم دین ما آمده است که در برابر همه انبیاء الهی خضوع کنید و سلام و صلوات بفرستید چون آنان می‌خواستند به بشریت «تولی و تبری» بدهند.
وی با بیان اینکه امروز در این زیر چرخ کبود ملت ایران است که از هیچ قدرتی نمی ترسد، افزود: امروز همه ملت‌های دنیا باورشان آمده که نترسیدن و ایستادن و مقاومت رمز پیروزی مردمان و ملت ها است.
آیت الله فلاحتی خاطر نشان کرد:امروز لبنان، سوریه، عراق ، یمن و … چندین هزار کشته می‌دهند و آخر دشمن غرق تا دندان مسلح را به پای میز مذاکره می‌کشانند.
وی ادامه داد:شهدا پهلوانان عرصه‌های دینداری و ارزش‌ها و دستورات خدا بودند و به معرفت، اهل بیت(علیه السلام) و خدا رسیدند و ما در مسیر آنان هستیم و باید این مسیر را نگه داریم. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *