کد خبر: 4427
تاریخ انتشار: 15/آبان/1397 - ساعت : 17:54

آیت الله رسول فلاحتی : تقدیم ۶ هزار شهید دانش آموز مایه افتخار ملت ایران است

آیت الله رسول فلاحتی : تقدیم ۶ هزار شهید دانش آموز مایه افتخار ملت ایران است

به گزارش خط قرمز ، آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان در مراسم بزرگداشت ۸۵۰ شهید دانش آموز گیلان که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان برگزار شد، ایام دانش آموزی را روزهای سرنوشت ساز زندگی جوانان و نوجوانان دانست و اظهار کرد: بنده خاطرات بسیار زیادی از دانش آموزانی دارم که در دوران دفاع مقدس به فیض شهادت نائل شدند.

امام جمعه رشت، با بیان اینکه جوان نشاط بالایی دارد و دوران جوانی شورآفرین است افزود: آرمان گرایی و آرمان خواهی از ویژگی های دیگر دوران جوانی است و جوانان بلندنظر هستند لذا باید تلاش کنند اوج بگیرند و همواره در زندگی از تکبر و غرور بپرهیزند.

وی جوانان را سرشار از استعدادهای نهفته دانست و خاطرنشان کرد: والدین قادر نیستند همه استعدادهای فرزند خود را کشف کنند و معلم باید این استعدادها و توانایی ها را شناسایی کند.

به گزارش خط قرمز ، آیت الله فلاحتی با بیان اینکه جوانان و نوجوانان ما با سه ویژگی نشاط، شور و آرمان گرایی در هشت سال دفاع مقدس مقابل دشمنان اسلام ایستادند، گفت: تقدیم ۶ هزار شهید دانش آموز مایه افتخار ملت ایران است و امروز نیز جوان و نوجوان ایرانی از چنان بصیرت، آگاهی و تفکر بلندی برخوردارند که الگوی هم سالان خود در جبهه مقاومت سوریه، عراق و لبنان هستند. این در حالی است که بسیاری از جوانان و نوجوانان در دیگر کشورها حتی از دنیای اطراف خودشان بی اطلاع اند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان را نشان دهنده اوج فهم و بصیرت و بالندگی جوانان این مرز و بوم دانست و یادآور شد: امروز دشمنان ایران اسلامی از هر دوره ای آگاه تر و قوی تر هستند و ابزار رسانه را در اختیار دارند، اما جنگ نظامی علیه کشور ما را حتی به ذهن خود راه نمی دهند ، زیرا تجربه هشت سال دفاع مقدس را دارند. اگر دشمن ذره ای به خودش جرات جسارت علیه ایران را دهد، اکنون کشور ما هزاران «حسین فهمیده» دارد که در مقابلشان ایستادگی می کنند.

آیت الله فلاحتی از دانش آموزان خواست به معلمان خود احترام بگذارند و تاکید کرد: آینده روشن نظام جمهوری اسلامی ایران به دست شما دانش آموزان رقم می خورد لذا برای ساختن آینده کوشا باشید. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *