کد خبر: 23220
تاریخ انتشار: 13/مرداد/1398 - ساعت : ۱۴:۱۳

آغاز چهارمین جشنواره جوکول در پیاده راه فرهنگی رشت

آغاز چهارمین جشنواره جوکول در پیاده راه فرهنگی رشت


چهارمین جشنواره جوکول با حضور شهردار، اعضای شورای شهر و مدیران شهری به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در پیاده راه فرهنگی این شهر آغاز شد.


دکتر ناصر حاج محمدی در افتتاحیه چهارمین‌ جشنواره جوکول که با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی همراه بود، گفت: چنین برنامه هایی برای جذب گردشگر بسیار موثر است.

شهردار رشت افزود: در بسیاری از کشورهای دنیا از برگزاری این آیین ها در تولید ثروت استفاده می شود.

وی با اشاره به سابقه و پیشینه فرهنگی شهر رشت افزود: حق شهر اولین ها است که جشنواره جوکول به ثبت ملی برسد.

شهردار رشت برگزاری آیین های بومی و محلی را در مراودات فرهنگی شهرهای کشور مهم دانست و تاکید کرد: باید با برگزاری این جشنواره ها پیوند های اجتماعی رقم بخورد.

دکتر حاج محمدی سپس گفت: شهرداری یک نهاد خدمتگزار است و با تمام انرژی در جهت بهبود کیفیت زندگی مردم همه تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

وی از زیباسازی سیما و منظر شهر رشت نیز در آینده ای نزدیک خبر داد و آن را حق شهروندان این شهر دانست و افزود: رشت از نظر زیبایی از بهترین های خاورمیانه و از نظر فرهنگی از پیشگامان منطقه است و از این رو باید با شایستگی با این شهر برخورد نمود.

شهردار رشت از حضور گرم شهروندان رشت در این آیین بومی و محلی قدردانی کرد و گفت: از تمام برنامه های فرهنگی شهر با تمام توان حمایت خواهیم کرد.

گفتنی است جشنواره جوکول از دوازدهم مرداد آغاز شده و تا چهار روز آینده ادامه خواهد یافت.

در پایان خاطر نشان می گردد در آیین افتتاحیه چهارمین جشنواره جوکول علاوه بر شهردار رشت، سید امیرحسین علوی، رضا رسولی، محمدحسن عاقل منش، فاطمه شیرزاد، اسماعیل حاجی پور و محمدحسن علی پور از اعضای شورا اسلامی شهر رشت، علیرضا قانع سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، برخی از مدیران شهری، حمیدرضا آذر پور و میرزایی دو معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان و پریسا کرمی مدیر کل کتابخانه های عمومی گیلان حضور داشتند و همچنین جمع کثیری از شهروندان نیز از آیین افتتاحیه جشنواره استقبال کردند.