کد خبر: 5767
تاریخ انتشار: 5/آذر/1397 - ساعت : ۱۷:۴۸

آغاز حل مشکلات حاشیه‌نشینی لنگرود،‌ لاهیجان و محله معلولین رشت توسط بسیج سپاه قدس گیلان

آغاز حل مشکلات حاشیه‌نشینی لنگرود،‌ لاهیجان و محله معلولین رشت توسط بسیج سپاه قدس گیلان

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان گفت:‌ بسیج سپاه قدس گیلان حل مشکلات حاشیه‌نشینی را در سه نقطه استان شامل لنگرود،‌ لاهیجان و محله معلولین رشت آغاز کرده است.

سرهنگ پاسدار عباس بایرامی اظهار داشت:‌ حل معضلات حاشیه‌نشینی و رفع آسیب‌های اجتماعی از برنامه‌هایی است که توسط بسیج سپاه قدس گیلان در سه منطقه استان واقع در شهرستان‌های لاهیجان،‌ لنگرود و محله معلولین رشت آغاز شده است.

به گزارش خط قرمز ، معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان مهم‌ترین فعالیت بسیج را در 40 سال گذشته از عمر انقلاب مسئله محرومیت‌زدایی دانست و بیان داشت:‌ بسیج سپاه قدس گیلان برای رفع محرومیت از چهره مناطق مختلف استان تاکنون فعالیت‌ها و اقدامات بسیار خوبی را در قالب گروه‌های جهادی انجام داده است.

بایرامی توانمندسازی و یا ساخت مسکن محرومان را یکی از حیطه‌های اصلی فعالیت بسیج اعلام کرد و ابراز داشت: از اواسط سال گذشته تا نیمه امسال هزار واحد مسکن محرومان توسط جهادگران بسیجی گیلان و با همکاری نهادهایی نظیر کمیته امداد استان ساخته و تحویل صاحبانش داده شد.

وی با بیان اینکه کار ساخت 150 واحد دیگر نیز توسط بسیج سپاه قدس گیلان آغاز شده است تصریح کرد: ساخت مسکن محرومان از بحث‌های جدی بسیج سپاه قدس گیلان است به همین دلیل و برای تحقق این هدف تفاهم‌نامه‌های بسیاری را با کمیته امداد استان و بهزیستی به امضاء رسانده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان به دیگر اقدامات یکساله اخیر بسیج اشاره کرد و اظهار داشت:‌ حضور فعال و جهادی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و نصب 110 کانکس از محل کمک‌های مردمی یا ساخت پل در برخی مناطق استان نظیر ساخت پل روستای فوشه از جمله این اقدامات هستند.

بایرامی از ساماندهی و شناسنامه‌دار کردن 188 گروه جهادی شامل اقشار مختلف بسیجی خبر داد و عنوان کرد: بسیج جامعه پزشکان گیلان یکی از این قشرها است که در مدت شروع فعالیت خود خدمات بسیار ارزنده‌ای را بدون چشمداشت در حوزه بهداشت و درمان به محرومان استان عرضه کرده‌ است.

به گزارش خط قرمز ،وی شناسایی ظرفیت‌های محلی و توانمندی‌های بومی هر کدام از مناطق و شهرستان‌های گیلان را متذکر شد و گفت: بسیج سپاه قدس گیلان برای نیل به این هدف تاکنون اقدامات خوبی را در مدت 5 سال انجام داده است تا پتانسیل‌های هر منطقه شناسایی و سپس مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان شناسایی حلقه‌های مفقوده تولید و صنعت در استان را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد:‌ تحقق توسعه پایدار و حرکت در مسیر اهداف اقتصاد مقاومتی از جمله موضوعاتی است که بسیج سپاه قدس گیلان برای رسیدن به آن با جدیت برنامه‌ریزی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *